USG zatok w Toruniu jest wykonywane w ramach prywatnej praktyki lekarskiej w naszej przychodni DOKTOR. Problem z zatokami dotyka każdego z nas. Badanie USG to skuteczna metoda w diagnostyce zatok szczękowych i czołowych, jest szybka, bezpieczna i efektywna.

Usg Toruń - pełen zakres badań

W ramach praktyki lekarskiej wykonujemy w naszej przychodni USG:

Nasi lekarze specjaliści

dr Sławomir Kapelaty

  • USG – Pełen Zakres Badań
  • Radiologia

dr Marta Skwiercz - Lewandowska

  • USG – Pełen Zakres Badań
  • Choroby Wewnętrzne

dr Maja Strześniewska

  • USG Dziecięce
  • Radiologia
  • USG – Pełen Zakres Badań

Usg Toruń prywatnie

W naszych gabinetach możesz wykonać prywatnie szereg badań Usg. Prowadzimy pełną diagnostykę ultrasonograficzną. Nasi ultrasonografiści zajmują się wykonywaniem badań Usg jamy brzusznej, piersi, tarczycy oraz wiele innych. Chętnie zawsze odpowiedzą na wszelkie nurtujące pytania. Udzielą wskazówek jak się przygotować do badania Usg oraz wyjaśnią jak będzie wyglądał sam przebieg badania. Zapraszamy do umawiania się na badanie Usg drogą telefoniczną w podanych na stronie godzinach.

Co pokazuje USG zatok

Podręczne urządzenie do szybkiej i skutecznej diagnostyki stanu zapalnego zatok metodą ultradźwiękową. Pozwala na łatwe wykrycie obecności płynów, zgrubienia śluzówki, polipów lub torbieli w zatokach czołowych oraz szczękowych.

Wskazania do wykonania badania ultrasonograficznego?

Z doświadczenia pacjent, który zgłasza się na badanie Usg często wcześniej odczuwał bóle w danej partii ciała, lub zaobserwował u siebie niepokojące zmiany. Jedną z najczęstszych przyczyn wykonania badania Usg jest wykrycie guzków, torbieli czy też zmian pourazowych. Badanie Usg pozwala również monitorować postępy leczenia. Dać nam jasność czy podjęte leczenie wymaga dalszych kroków, czy też wystarczy zachować profilaktyczne działania. Pamiętajmy, że profilaktycznie badanie USG jamy brzusznej powinno się wykonywać przynajmniej raz na dwa lata – w szczególności u osób powyżej 40 roku życia.

Przeciwwskazania do wykonania badania ultrasonograficznego?

Badanie Usg należy do jednego z najbardziej bezpiecznych badań, którego nie musimy się obawiać. Lista jego przeciwwskazań jest naprawdę niewielka. Nie zaleca się wykonywania badania Usg na ranach otwartych, gdzie występują urazy, poparzenia, gdzie ewidentnie naruszona jest struktura skóry. Również w przypadku świeżo zamkniętego złamania badanie Usg nie jest wykonywane gdyż może wiązać się ono z dużym bólem dla pacjenta.

Gabinety USG Toruń

Nasz gabinet Usg w Toruniu jest wyposażony w wysokiej jakości sprzęt pozwalający na przeprowadzenie szerokiego zakresu badań USG. Dzięki czemu wykonasz u nas wiele badań Usg w jednym miejscu. Pracujemy na nowoczesnym, precyzyjnym aparacie marki LOGIQ General Electric.
Nasi lekarze to specjaliści z wieloletnim stażem w zawodzie, z ogromnym doświadczeniem. W gabinetach z uwagi na zaistniałą sytuację zachowujemy wzmożone warunki bezpieczeństwa oraz zapewniamy pełen komfort w trakcie badania. Należy wcześniej umówić się na termin badania i odpowiednio się przygotować.

USG Jamy brzusznej

Badanie daje możliwość oceny stanu wątroby, pęcherzyka żółciowego i dróg żółciowych, trzustki, śledziony, nerek, nadnerczy.

USG piersi

Podstawowe badanie wykonywane w ramach profilaktyki nowotworu piersi, pozwalające wykryć zmiany, które nie są jeszcze wyczuwalne. 

USG bioderek

Ultrasonograficzne badanie stawów biodrowych, które wykonuje się u maluchów. Jest ono bardzo bezpieczne i bezbolesne.

Gabinety USG Toruń - Dlaczego warto z nami?

Krótkie terminy

Wiemy jak ważne jest szybkie działanie w trosce o zdrowie pacjenta, dlatego ważne jest aby wizyta odbyła się jak najszybciej

Brak kolejek

Wiemy, że godzinne oczekiwanie na wizytę i stanie w kolejkach to dodatkowy stres dla pacjenta

Profesjonalny sprzęt

Pracujemy na bardzo
nowoczesnym ultrasonografie LOGIQ General Electric

Certyfikowani specjaliści

USG wykonywane jest przez certyfikowanych lekarzy specjalistów, z dużym doświadczeniem

Pełen zakres badań

U nas wykonać można  USG jamy brzusznej, tarczycy, piersi, prostaty, jąder, węzłów chłonnych, tkanek miękkich.

 

Kompleksowa troska o pacjenta

W naszej przychodni wykonasz wszystkie badanie USG w jednym miejscu

Polecamy także

USG jamy brusznej

W naszej przychodni prowadzimy pełen zakres badań ultrasonograficznych, w tym badanie jamy brzusznej. Zadzwoń do nas, umów swój termin i dowiedz się jak przygotować się do badania. 

USG Kujawsko-Pomorskie

Wykonujemy pełen zakres badań USG dla pacjentów nie tylko z Torunia, ale również z takich miejscowości jak: Ciechocinek, Kowal, Złotoria, Wielka Nieszawka, Przysiek, Górsk, Biskupice, Ostromecko, Chełmża, Gronowo, Czarnowo, Gostkowo, Bierzgłowo, Turzno, Świerczynki, Stary Toruń, Sławkowo, Rogowo, Piwnice, Lulkowo, Papowo Toruńskie, Grębocin, Gronowo.