USG kolana w Toruniu jest powszechnie stosowane u dzieci i dorosłych. Badanie USG do obrazowania wykorzystuje ultradźwięki, przez co jest całkowicie nieszkodliwe oraz bezbolesne. USG kolana daje nam możliwość wykluczenia wszelkich uszkodzeń ścięgien, a także więzadeł, pozwala również ocenić ich faktyczny stan. Stanowi bardzo wartościowe badanie, które w większości przypadków pozwala na dokładną ocenę patologii w zakresie stawu. W naszych gabinetach przychodni DOKTOR w Toruniu, wykonujemy precyzyjne badanie USG kolana, na najnowocześniejszym aparacie ultrasonograficznym. Prowadzimy badania USG w ramach prywatnej kliniki lekarskiej, polecamy także konsultacje ortopedyczne wraz z USG kolana u naszych specjalistów. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do umawiania swojego terminu.

Usg kolana Toruń - wskazania

Są trzy główne wskazania do wykonania badania USG kolana:

1.choroby stawów, takie jak RZS, czyli reumatoidalne zapalenie stawów lub idiopatyczne zapalenie stawów

2. torbiel, ocena guzów okolicy kolana wyczuwalnych palpacyjnie, również zmiany nowotworowe

3. urazy, na skutek których w badaniu USG u pacjenta można stwierdzić:

Nasi lekarze specjaliści

dr Sławomir Kapelaty

  • USG – Pełen Zakres Badań
  • Radiologia

dr Marta Skwiercz - Lewandowska

  • USG – Pełen Zakres Badań
  • Choroby Wewnętrzne

dr Maja Strześniewska

  • USG Dziecięce
  • Radiologia
  • USG – Pełen Zakres Badań

Usg kolana Toruń prywatnie

Staw kolanowy to zdecydowanie jeden z największych stawów kolanowych w ludzkim ciele. Zaraz po stawie skokowym należy do najbardziej obciążonego fragmentu naszego ciała, przez co narażony jest na liczne uszkodzenia. Dodatkowo potężna siła mięśnia czworogłowego uda, skutkująca naciskiem nawet kilkuset kilo  sprawia, że w rezultacie dotyka nas problem w postaci bólu kolana. Wiadomo, że owy ból sam nie ustąpi, i warto wówczas skonsultować się z lekarzem ortopedą, wykonać badanie USG kolana, które będzie podpowiedzią w dalszej diagnostyce.

USG kolana co pokazuje?

Badanie USG kolana pozwala nam zajrzeć do jego środka “od kuchni”. Często pacjentowi który trafia na badanie USG kolana, dokucza już ból i ma miejsce ograniczenie ruchomości kolana. USG kolana daje nam precyzyjny obraz stanu stawy kolanowego. W trakcie wykonywania badania  USG kolana, lekarz obrazuje staw, oceniając kondycję ścięgien, wiązadeł krzyżowych, łąkotek, kaletek, oraz rzepki. Lekarz jest w stanie wykryć uszkodzone mięśnie, więzadła, ścięgna, kontuzję kolana czy zapalenie kaletek. Badanie jest nieinwazyjne i w żaden sposób nie sprawia dyskomfortu pacjentowi.

Jak wygląda badanie USG kolana?

Badanie USG kolana nie wymaga specjalnego przygotowania. Do jego wykonania nie jest również wymagane skierowanie lekarskie. W celu wykonania badania pacjent musi odsłonić kolano, które następne zostaje posmarowane specjalnym żelem, które ułatwia wykonanie badania. Następnie za pomocą głowicy, którą przesuwa lekarz w różnych kierunkach po skórze, monitorowane jest badanie. Umożliwia to wnikanie ultradźwięków do wnętrza tkanek. Całe badanie trwa od kilku do kilkunastu minut. Pozwala zdiagnozować wiele chorób oraz schorzeń. USG kolana daje lekarzowi pełen obraz, co do dalszej jego diagnostyki.

USG kolana bez skierowania

W naszej przychodni Doktor w Toruniu wykonacie Państwo badanie USG kolana w ramach prywatnej praktyki lekarskiej. Nie jest wymagane skierowanie lekarskie, wystarczy do nas zadzwonić lub pojawić się osobiście i zarezerwować wizytę badania. Pacjenci mają pełen komfort i nie dotyka ich długie oczekiwanie na termin badania, jak również stanie w kolejkach, Dbamy o to by przebieg każdej wizyty lekarskiej i badania był wartościowy i satysfakcjonujący dla pacjenta. Zapraszamy do kontaktu z nami. Oferujemy również konsultacje ortopedyczne z USG.

Gabinety USG Toruń

Nasz gabinet Usg w Toruniu jest wyposażony w wysokiej jakości sprzęt pozwalający na przeprowadzenie szerokiego zakresu badań USG. Dzięki czemu wykonasz u nas wiele badań Usg w jednym miejscu. Pracujemy na nowoczesnym, precyzyjnym aparacie marki LOGIQ General Electric.
Nasi lekarze to specjaliści z wieloletnim stażem w zawodzie, z ogromnym doświadczeniem. W gabinetach z uwagi na zaistniałą sytuację zachowujemy wzmożone warunki bezpieczeństwa oraz zapewniamy pełen komfort w trakcie badania. Należy wcześniej umówić się na termin badania i odpowiednio się przygotować.

USG piersi

Podstawowe badanie wykonywane w ramach profilaktyki nowotworu piersi, pozwalające wykryć zmiany, które nie są jeszcze wyczuwalne. 

USG Jamy brzusznej

Badanie daje możliwość oceny stanu wątroby, pęcherzyka żółciowego i dróg żółciowych, trzustki, śledziony, nerek, nadnerczy.

USG bioderek

Ultrasonograficzne badanie stawów biodrowych, które wykonuje się u maluchów. Jest ono bardzo bezpieczne i bezbolesne.

USG kolana Toruń - Dlaczego warto z nami?

Kompleksowa troska o pacjenta

W naszej przychodni wykonasz wszystkie badanie USG w jednym miejscu

Brak kolejek

Wiemy, że godzinne oczekiwanie na wizytę i stanie w kolejkach to dodatkowy stres dla pacjenta

Certyfikowani specjaliści

USG wykonywane jest przez certyfikowanych lekarzy specjalistów, z dużym doświadczeniem

Profesjonalny sprzęt

Pracujemy na bardzo
nowoczesnym ultrasonografie LOGIQ General Electric

Pełen zakres badań

U nas wykonać można  USG jamy brzusznej, tarczycy, piersi, prostaty, jąder, węzłów chłonnych, tkanek miękkich.

 

Krótkie terminy

Wiemy jak ważne jest szybkie działanie w trosce o zdrowie pacjenta, dlatego ważne jest aby wizyta odbyła się jak najszybciej

Polecamy także

USG jamy brzusznej

W naszej przychodni prowadzimy pełen zakres badań ultrasonograficznych, w tym badanie jamy brzusznej. Zadzwoń do nas, umów swój termin i dowiedz się jak przygotować się do badania. 

USG kolana Kujawsko-Pomorskie

Wykonujemy badanie USG kolana dla pacjentów nie tylko z Torunia, ale również z takich miejscowości jak: Ciechocinek, Kowal, Złotoria, Wielka Nieszawka, Przysiek, Górsk, Biskupice, Ostromecko, Chełmża, Gronowo, Czarnowo, Gostkowo, Bierzgłowo, Turzno, Świerczynki, Stary Toruń, Sławkowo, Rogowo, Piwnice, Lulkowo, Papowo Toruńskie, Grębocin, Gronowo.

USG kolana cena

Wszelkich informacji zarówno dotyczących przebiegu badania, przygotowana się do niego, jak i kosztu USG kolana udzielamy drogą telefoniczną, lub bezpośrednio na miejscu. Zapraszamy do kontaktu z nami.