USG tkanek miękkich w Toruniu można wykonać w przychodni DOKTOR, po wcześniejszym umówieniu terminu badania. Jeżeli wyczułeś niepokojące zmiany i wolisz się upewnić – umów się na USG tkanek miękkich. Badanie jest całkowicie bezpieczne, można je wykonywać dowolną ilość razy. Dzięki ultrasonografii możemy bezboleśnie wykryć i zobrazować zmiany w tkankach miękkich takie jak guzy, ropnie i krwiaki. Specjaliści i zaawansowany sprzęt medyczny jaki posiadamy pomogą w zdiagnozowaniu przypadłości. Umów się na wizytę i badanie USG tkanek miękkich już teraz.

USG tkanek miękkich - wskazania do badania

Zmiany, które powinny zwrócić twoją uwagę i stanowią wskazanie do  badania USG tkanek miękkich:

 • podejrzenie przepuklin (brzusznej, pachwinowej);
 • asymetria obwodu kończyn;
 • dolegliwości bólowe tkanki miękkiej;
 • zauważone guzy skóry i tkanki podskórnej;
 • powiększone węzły chłonne;
 • urazy mięśni;
 • wszelkie zgrubienia wyczuwalne pod skórą;
 • zaburzenia czucia w kończynie. 

Nasi lekarze specjaliści

dr Sławomir Kapelaty

 • USG – Pełen Zakres Badań
 • Radiologia

USG tkanek miękkich Toruń - prywatnie

W naszych gabinetach wykonają Państwo prywatnie badanie USG tkanek miękkich bez potrzeby posiadania skierowania lekarskiego. Nasze centrum medyczne cechuje brak długiego oczekiwania oraz szybka diagnostyka. Zawsze udzielimy odpowiedzi na wszelkie pytania. Nasi specjaliści podadzą Państwu wskazówki jak przygotować się do badania i wytłumaczą jak będzie wyglądał jego przebieg. Zapraszamy do umawiania się na badanie USG telefoniczne w godzinach pracy rejestracji.

Przebieg badania USG tkanek miękkich

Przed rozpoczęciem badania lekarz przeprowadzi z pacjentem wywiad. Poprosi o sprecyzowanie miejsca bólu czy też odczuć jakie mu towarzyszą. Lekarz poprosi o położenie się na leżance i odsłonięcia obszaru, który wzbudził niepokój. Na badane miejsce nałoży specjalny żel ułatwiający  przemieszczanie się urządzenia badawczego oraz łatwiejsze rozchodzenie się fal ultradźwiękowych.

W trakcie badania lekarz przykłada do skóry sondę pod różnymi kątami. W wypadku zaobserwowania jakichkolwiek zmian zbada ich strukturę i kształt. Wszelkie wyniki zostaną podane na koniec badania. Zostaną one przekazane pacjentowi w formie opisu oraz zdjęcia badanego obszaru.

 

USG tkanek miękkich - wyniki

W wyniku badania tkanek miękkich ultrasonografem, lekarz może stwierdzić zmiany patologiczne takie jak:

 • zmiany ogniskowe o innej częstotliwości niż tkanka otaczająca;
 • zwiększenie narządu, bądź jego części; 
 • powiększenie węzłów chłonnych;
 • obszary o różnej echogeniczności;
 • zwiększone unaczynienie.
 

USG tkanek miękkich – zalecenia

W zależności od postawionej diagnozy lekarz zleci różne ścieżki działania. Jeżeli nie zostają wykryte żadne zmiany, jedyne co pozostało pacjentowi to dalsza profilaktyka. W wypadku wykrycia nieprawidłowości lekarz może podjąć decyzję o poszerzeniu diagnostyki w tym poddanie badanego obszaru biopsji, bądź zalecenie terapii i dalszy monitoring zmian. 

 

Gabinety USG Toruń

Nasz gabinet USG w Toruniu jest wyposażony w wysokiej klasy sprzęt, który pozwala na przeprowadzenie szerokiego spektrum badań USG. Dzięki niemu wykonasz u nas wiele badań profilaktycznych za jednym razem. Pracujemy na nowoczesnych, precyzyjnych sondach i aparatach pomagających diagnozować wszelkie przypadłości. Nasi specjaliści posiadają wieloletnie staże w zawodzie i ogromne doświadczenie. Państwa komfort podczas badania jest dla nas najważniejszy, dlatego zawsze słuchamy wszystkich uwag naszych pacjentów. Zachowujemy wszystkie normy bezpieczeństwa, umów się już teraz i poznaj termin badania.

USG Jąder

Badanie jest w stanie wykluczyć ewentualne nieprawidłowości w funkcjonowaniu jąder i zdiagnozować takie przypadłości jak guzy, wodniaki czy też torbiele. 

USG zatok

Problem zatkanych zatok dotyka każdego z nas. Jeżeli zdarza się on z większą częstotliwością niż normalnie warto zbadać podłoże tych dolegliwości.

Gabinety USG Toruń - Dlaczego warto z nami?

Krótkie terminy

Szanujemy Państwa czas, dlatego staramy się jak najszybciej reagować, aby Państwa wizyta odbyła się jak najszybciej. 

Certyfikowani specjaliści

Nasi radiolodzy to lekarze z ogromnym doświadczeniem służący zawsze dobrą radą.

Brak kolejek

Dzięki rejestracji nie muszą Państwo  czekać w długich kolejkach w przeciwieństwie do innych placówek medycznych. 

Pełen zakres badań

Oferujemy szeroki zakres badań  profilaktycznych.

Profesjonalny sprzęt

Badania przeprowadzamy najdokładniejszymi sonografami. 

Kompleksowa troska o pacjenta

W przypadku jakiekolwiek wątpliwości odpowiemy na Państwa pytania.

USG tkanek miękkich Kujawsko-Pomorskie

W naszej przychodni DOKTOR w Toruniu wykonujemy badanie USG piersi dla pacjentów nie tylko z Torunia, ale również z takich miejscowości jak: Ciechocinek, Kowal, Złotoria, Wielka Nieszawka, Przysiek, Górsk, Biskupice, Ostromecko, Chełmża, Gronowo, Czarnowo, Gostkowo, Bierzgłowo, Turzno, Świerczynki, Stary Toruń, Sławkowo, Rogowo, Piwnice, Lulkowo, Papowo Toruńskie, Grębocin, Gronowo, a także Budgoszczy i okolic.