USG węzłów chłonnych jest niezwykle wartościowym badaniem diagnostycznym, które umożliwia lekarzom dokładne monitorowanie tych ważnych struktur w organizmie. Węzły chłonne pełnią kluczową rolę w układzie immunologicznym, więc ocena ich stanu jest niezwykle istotna przy diagnozowaniu różnych chorób. W tym artykule przyjrzymy się, dlaczego USG węzłów chłonnych jest tak ważne i jak może pomóc w rozpoznawaniu nieprawidłowości. Jeśli wyczuwasz niepokojące zmiany, nie zwlekaj i umów się na banie USG węzłów chłonnych prywatnie – bez czekania w kolejce. Zadzwoń i wybierz dogodny dla siebie termin.

USG węzłów chłonnych - co daje?

USG węzłów chłonnych jest niezwykle przydatna w identyfikowaniu i ocenie różnych nieprawidłowości. Podczas badania lekarz może ocenić wielkość węzłów, ich kształt, strukturę wewnętrzną oraz obecność jakichkolwiek zmian. Powiększenie węzłów chłonnych może wskazywać na obecność infekcji, stanu zapalnego lub nowotworu. Dodatkowo, USG pozwala na ocenę przepływu krwi wokół węzłów chłonnych, co może być ważne przy diagnozowaniu poważniejszych schorzeń. Dzięki ultrasonografii lekarze mogą również wykryć obecność ewentualnych guzków czy torbieli wokół węzłów chłonnych, co może sugerować obecność nowotworu lub innej patologii.

Nasi specjaliści

dr Sławomir Kapelaty

  • USG – Pełen Zakres Badań
  • Radiologia

USG węzłów chłonnych szyi Toruń

Badanie USG węzłów chłonnych szyi jest bezbolesne i nieinwazyjne. Podczas badania lekarz będzie stosował specjalny żel na skórze, który umożliwi lepsze przewodzenie fali dźwiękowej. Następnie, lekarz będzie przesuwał sondę ultrasonograficzną po skórze w obszarze badanym, aby uzyskać jak najdokładniejszy obraz węzłów chłonnych. Całe badanie może zająć od kilku do kilkunastu minut, w zależności od obszaru badanego i indywidualnych potrzeb pacjenta. W Centrum Medycznym “Doktor” mogą Państwo wykonać prywatnie badanie USG węzłów chłonnych. Badanie nie wymaga skierowania lekarskiego.

USG węzłów chłonnych Toruń - wskazania

Typowymi wskazaniami do tego badania są:

  • podejrzenie infekcji, stanów zapalnych
  • powiększenie węzłów chłonnych
  • odczuwanie bólu w okolicy węzłów chłonnych,
  • konsystencja węzła budzi niepokój,
  • podejrzenie nowotworu
 

W przypadku podejrzenia raka, ultrasonografia węzłów chłonnych może pomóc w ocenie, czy nowotwór się rozprzestrzenił i czy węzły chłonne są zaatakowane. W przypadku infekcji czy stanów zapalnych, ultrasonografia pozwala na dokładną ocenę stanu węzłów chłonnych i wczesne rozpoznanie ewentualnych powikłań. 

Jak przygotować się do USG węzłów chłonnych?

Zasadniczo nie ma potrzeby przygotowywać się w żaden sposób do badania ultrasonograficznego węzłów chłonnych, a samo badanie można wykonać o dowolnej porze dnia. Z pewnością warto zabrać ze sobą wyniki innych badań USG węzłów chłonnych – jeśli takie pacjent posiada. Wyniki te są często cennym źródłem informacji dla osoby wykonującej badanie ultrasonograficzne, nawet przez możliwość porównania ich z wynikami bieżącego badania. Podobnie informacje zawarte na karcie informacyjnej i kartach wypisowych ze szpitala mogą być pomocne.

Gabinety USG Toruń

Badania USG wykonujemy na wysokiej jakości sprzęcie. Pracujemy na nowoczesnym, precyzyjnym aparacie marki LOGIQ General Electric. Nasi lekarze to specjaliści posiadający wieloletnie doświadczenie w swoim zawodzie. W naszych gabinetach utrzymujemy podwyższone warunki bezpieczeństwa i zapewniamy pełen komfort podczas badania oraz bardzo przyjazną atmosferę.

USG Jamy brzusznej

Badanie daje możliwość oceny stanu wątroby, pęcherzyka żółciowego i dróg żółciowych, trzustki, śledziony, nerek, nadnerczy.

USG tarczycy

Aby zapobiec chorobom tarczycy zalecamy badania diagnostyczne, które mogą wykryć chorobę na wczesnym etapie i zwiększyć szanse na wyleczenie.

USG węzłów chłonnch Toruń - Dlaczego warto z nami?

Krótkie terminy na badanie

Jesteśmy przychodnią która zapewnia szybkie terminy na badania

Certyfikowani specjaliści

USG wykonują u nas certyfikowani lekarzy specjaliści, z ogromnym doświadczeniem

Kompleksowa troska o pacjenta

U nas wykonasz wszystkie badanie USG w jednym miejscu

Profesjonalny sprzęt

Pracujemy na bardzo
nowoczesnym ultrasonografie LOGIQ General Electric

Brak kolejek

Nasi pacjenci nie wysiadują godzinami w kolejce na badanie

Pełen zakres badań

Wykonujemy USG jamy brzusznej, tarczycy, piersi, prostaty, jąder, nerek, tkanek miękkich.

Polecamy także

USG Tarczycy

Centrum Medyczne DOKTOR oferuje pełen zakres badań ultrasonograficznych, w tym badanie USG tarczycy. Zadzwoń do nas, umów się na wizytę i dowiedz się, jak przygotować się do badania.

USG węzłów chłonnych - cena

W Centrum medycznym DOKTOR w Toruniu wykonujemy badanie USG węzłów chłonnych prywatnie. W celu uzyskania informacji odnośnie kosztu badania USG oraz dostępności terminów zapraszamy do kontaktu telefonicznego z naszą przychodnią. 

USG węzłów chłonnych kujawsko-pomorskie

W naszej przychodni DOKTOR w Toruniu wykonujemy badanie USG węzłów chłonnych dla pacjentów nie tylko z Torunia, ale również z takich miejscowości jak: Ciechocinek, Kowal, Złotoria, Wielka Nieszawka, Przysiek, Górsk, Biskupice, Ostromecko, Chełmża, Gronowo, Czarnowo, Gostkowo, Bierzgłowo, Turzno, Świerczynki, Stary Toruń, Sławkowo, Rogowo, Piwnice, Lulkowo, Papowo Toruńskie, Grębocin, Gronowo, a także Bydgoszczy i okolic.