USG wątroby w Toruniu, wykonujemy w ramach prywatnej praktyki lekarskiej w Centrum Medycznym DOKTOR. Jest to nieinwazyjne i bezbolesne badanie obrazowe, które umożliwia ocenę stanu zdrowia wątroby oraz ewentualnych zmian patologicznych. Prawidłowo funkcjonująca wątroba jest niezbędna dla utrzymania ogólnego dobrego samopoczucia i zdrowia. Niestety, wiele czynników może wpływać negatywnie na funkcje wątroby, takie jak niezdrowa dieta, nadużywanie alkoholu, otyłość, infekcje wirusowe i stosowanie niektórych leków. Dlatego ważne jest regularne monitorowanie stanu wątroby, aby wykryć ewentualne problemy we wczesnym stadium. Zapraszamy do umawiania się na badanie USG już dziś – bez czekania w kolejce. Pomożemy Państwu wybrać najbardziej dogodny termin badania. 

 

USG wątroby - wskazania do badania

Istnieje wiele sytuacji, w których należy rozważyć wykonanie USG wątroby:

  • powiększony obwód brzucha 
  • ból brzucha, ból kolkowy
  • żółtaczka
  • utrata wagi
  • biegunka
  • zatrzymanie stolca lub moczu

USG może dostarczyć cennych informacji diagnostycznych. Warto je wykonać również w sytuacjach związanych z:

USG wątroby Toruń - specjaliści

dr Sławomir Kapelaty

  • USG – Pełen Zakres Badań
  • Radiologia

USG wątroby Toruń prywatnie

W naszych gabinetach możesz wykonać prywatnie badanie USG wątroby. Badanie nie wymaga skierowania lekarskiego. Prowadzimy pełną diagnostykę ultrasonograficzną. Nasi ultrasonografiści zajmują się wykonywaniem badań USG jamy brzusznej, piersi, tarczycy oraz wiele innych. Chętnie odpowiedzą na wszelkie nurtujące pytania. Udzielą wskazówek jak się przygotować do badania USG oraz wyjaśnią jak będzie wyglądał sam przebieg badania. Zapraszamy do umawiania się na badanie USG drogą telefoniczną w podanych na stronie godzinach.

Jak przygotować się do USG wątroby?

Jeśli badanie USG wątroby jest zaplanowane z wyprzedzeniem, warto odpowiednio się do niego przygotować, aby miało większą wartość diagnostyczną. Przygotowanie się do badania z wyprzedzeniem przełoży się na lepszy obraz. Badanie ultrasonograficzne wątroby wykonuje się na czczo, co oznacza, że przez co najmniej 6-8 godzin przed badaniem nie wolno jeść. Dozwolone jest jedynie picie wody. Zaleca się również przejście na dietę łatwostrawną około 2 dni przed datą badania i unikania spożywania pokarmów powodujących wzdęcia, takich jak kapusta, brokuły, kalafior, fasola, groch, cebula oraz napoje gazowane. Przed badaniem najlepiej nie pić kawy. Zaleca się niepalenie papierosów. Warto rozważyć zażycie leków pomagających pozbyć się gazu przed rozpoczęciem badania jamy brzusznej – te leki są dostępne bez recepty.

Jak wygląda badanie USG wątroby?

W celu wykonania badania lekarz nakłada specjalny żel na skórę, aby ułatwić kontakt między głowicą aparatu ultrasonograficznego a skórą. Podczas badania lekarz przesuwa sondę po skórze. Bezpośrednio po wykonaniu ultrasonografii lekarz opisuje przebieg badania i informuje pacjenta o ewentualnych nieprawidłowościach. W opisie badania lekarz określa również czy konieczna jest dodatkowa diagnostyka oraz czy istnieje potrzeba pilnej konsultacji z lekarzem. Pacjent powinien także otrzymać informacje dotyczące możliwych wskazań do kolejnego badania USG. Wynik badania wraz z opisem jest przekazywany pacjentowi natychmiast po zakończeniu badania.

Co wykrywa USG wątroby?

Badanie ultrasonograficzne wątroby daje możliwość wykrycia takich przypadłości jak: stłuszczenie wątroby, zwłóknienie miąższu, ostre zapalenie, marskość oraz zmiany ogniskowe (nowotwory, torbiele, gruczolaki). Badanie również pozwala na ustalenie przyczyny zastoju żółci.

Gabinety USG Toruń

Nasz gabinet USG w Toruniu jest wyposażony w wysokiej jakości sprzęt pozwalający na przeprowadzenie szerokiego zakresu badań USG. Dzięki czemu wykonasz u nas wiele badań USG w jednym miejscu. Pracujemy na nowoczesnym, precyzyjnym aparacie. Nasi lekarze to specjaliści z wieloletnim stażem w zawodzie, z ogromnym doświadczeniem. W gabinetach zachowujemy wzmożone warunki bezpieczeństwa oraz zapewniamy pełen komfort w trakcie badania. Należy wcześniej umówić się na termin badania i odpowiednio się przygotować.

USG Jamy brzusznej

Badanie daje możliwość oceny stanu wątroby, pęcherzyka żółciowego i dróg żółciowych, trzustki, śledziony, nerek, nadnerczy.

USG tarczycy

Aby zapobiec chorobom tarczycy zalecamy badania diagnostyczne, które mogą wykryć chorobę na wczesnym etapie i zwiększyć szanse na wyleczenie.

Gabinety USG Toruń - Dlaczego warto z nami?

Certyfikowani specjaliści

USG wykonywane jest przez certyfikowanych lekarzy specjalistów z dużym doświadczeniem

Brak kolejek

Wiemy, że godzinne oczekiwanie na wizytę i stanie w kolejkach to dodatkowy stres dla pacjenta

Kompleksowa troska o pacjenta

W naszej przychodni wykonasz wszystkie badania USG w jednym miejscu

Profesjonalny sprzęt

Pracujemy na bardzo
nowoczesnym ultrasonografie

Pełen zakres badań

U nas wykonać można USG jamy brzusznej, tarczycy, piersi, prostaty, jąder, węzłów chłonnych, tkanek miękkich.

 

Krótkie terminy

Wiemy jak ważne jest szybkie działanie w trosce o zdrowie pacjenta, dlatego ważne jest aby wizyta odbyła się jak najszybciej

USG wątroby Kujawsko-Pomorskie

W naszej przychodni DOKTOR w Toruniu wykonujemy badanie USG wątroby dla pacjentów nie tylko z Torunia, ale również z takich miejscowości jak: Ciechocinek, Kowal, Złotoria, Wielka Nieszawka, Przysiek, Górsk, Biskupice, Ostromecko, Chełmża, Gronowo, Czarnowo, Gostkowo, Bierzgłowo, Turzno, Świerczynki, Stary Toruń, Sławkowo, Rogowo, Piwnice, Lulkowo, Papowo Toruńskie, Grębocin, Gronowo, a także Bydgoszczy i okolic.