Holter EKG Toruń – to bardzo powszechne badanie, wykonywane u pacjentów, którzy mają jakiekolwiek dolegliwości związane z sercem. Badanie holterowskie mierzy pracę serca oraz ciśnienie tętnicze krwi w dłuższej perspektywie – w przekroju dobowym. Dzięki holterowi lekarz ma możliwość obserwacji akcji serca w różnych warunkach – podczas codziennych aktywności pacjenta, w trakcie wysiłku fizycznego, ale także podczas snu i odpoczynku. Urządzenie daje możliwość zarejestrowania różnych zaburzeń czynności elektrycznej serca. W Centrum Medycznym Doktor wykonać można badanie holterem bez kolejek i skierowania. Na miejscu możliwa jest również konsultacja kardiologiczna. Wystarczy umówić się na konkretny termin.

Holter EKG Toruń - zalecenia

Badanie EKG metodą Holtera zaleca się w przypadku:

 • Zaburzeń rytmu serca (kołatania, szybkiego, mocnego lub nierównego bicia serca np. migotania przedsionków)
 • Kontroli pracy wszczepionego rozrusznika serca, kardiowertera (ICD) lub układu resynchronizującego (CRT, CRT-D)
 • Bloków serca, bradykardii (nieprawidłowo wolnej pracy)
 • Choroby niedokrwiennej serca, niewydolności serca
 • Omdleń oraz zasłabnięć

Nasi lekarze Kardiolodzy

dr Dariusz Marcinowski

 • Konsultacje kardiologiczne
 • ECHO serca, Holter EKG, Holter RR
 • Testy wysiłkowe
 • Badanie bezdechu sennego
 • Kwalifikacje do hiperbarii tlenowej

dr n. med. Janusz Mielcarek

 • Kardiologia

dr Wiktor Gmiński

 • Kardiologia porady

Holter serca Toruń

Holter serca - co to jest?

Badanie holterem to nieinwazyjna metoda pomiaru rytmu serca, którą wykonuje się w sytuacjach kiedy podejrzewamy jakiekolwiek zaburzenia pracy serca. Dość często badanie zalecane jest osobom które znajdują się w grupie ryzyka – czyli po 45 roku życia. Jest to granica wiekowa w której wzrasta częstotliwość zachorowań na choroby serca. Badanie holterem przeprowadza się przy użyciu sprzętu z elektrodami, które podłączane są do klatki piersiowej. W trakcie badania aparat rejestruje czynność serca. Samo badanie nie wymaga od nas specjalnego przygotowania. Ważne jest aby urządzenie zostało tak przypięte, aby nie krępowało w żaden sposób ruchów i nie sprawiało dyskomfortu. 

Jak wygląda badanie holterem?

Badanie polega na monitorowaniu pracy serca pacjenta przez całą dobę. W tym celu do klatki piersiowej przymocowane zostają specjalne elektrody, a sam aparat przypinany jest w pasie. Gdy urządzanie zostaje włączone – rozpoczyna się rejestracja czynności serca. Zanim aparat zostanie podłączony technik lub pielęgniarka muszą dokładnie osuszyć i odtłuścić obszar ciała gdzie podpięte zostaną elektrody. W sytuacji gdy mężczyzna ma większe owłosienie, może on zostać poproszony o usunięcie go golarką. Badanie trwa od 24 do 48 godzin – w zależności od zaleceń lekarza. Aparat nosimy przez cały okres trwania badania, również w trakcie snu. 

Co wykazuje badanie holterem?

Holter EKG daje możliwość wykrycia wszelkich nieprawidłowości, takich jak zaburzenia rytmu serca. Możemy wyróżnić tutaj bradykardię (sytuację w której częstotliwość skurczu mięśnia sercowego jest niższa niż 60 razy na minutę) oraz zaburzenie zwane tachykardią (gdzie częstotliwość skurczu u dorosłego człowieka wynosi powyżej 100 na minutę). Holter pozwala również wykryć migotanie przedsionków oraz kołatanie serca. Końcowy wynik holtera daje nam również informację na temat arytmii komorowej oraz nadkomorowej.

Holter EKG - czego unikać?

Nie ma żadnych przeciwwskazań do wykonania badania holterem. Należy pamiętać jednak aby w trakcie badania nie korzystać z telefonu komórkowego, ponieważ może wywołać zakłócenia. Niezalecana jest również kąpiel oraz korzystanie z poduszek oraz koców elektrycznych. Niewskazane jest także spożywanie alkoholu, co najmniej dobę przed planowanym badaniem. Należy również ograniczyć pracę przy komputerze.

Holter w Centrum Medycznym DOKTOR

Holter EKG

 • Badanie polega na ciągłej (24/48 godzinnej) rejestracji i analizie EKG.
 • Dysponujemy 12 – to odprowadzeniowymi, nowoczesnymi cyfrowymi rejestratorami EKG, które umożliwiają kompleksową diagnostykę arytmii i zaburzeń przewodzenia oraz niedokrwienia serca.
 • Badanie pozwala zdiagnozować pracę serca w czasie spoczynku oraz podczas wykonywanych codziennych czynności i wysiłku fizycznego.

Holter Ciśnieniowy (ABPM)

 • 24h rejestracja i analiza ciśnienia tętniczego krwi z opisem Specjalisty Kardiologa.
 • Diagnostyka Nadciśnienia Tętniczego
 • Nadciśnienie Białego Fartucha
 • Nadciśnienie Utajone
 • Ocena Skuteczności Leczenia

Event Holter

 • 7 lub 14 dniowa rejestacja pracy serca z wykorzystaniem rejestratora zdarzeń współpracującego ze smartfonem  i możliwością przesłania danych do przychodni przez internet.
 • Badanie dedykowane w przypadku objawów/dolegliwości występujących nieregularnie lub sporadycznie

Holter Toruń - Dlaczego warto z nami?

Profesjonalny sprzęt

Pracujemy na bardzo
nowoczesnych holterach obsługiwanych przez najlepszych techników.

Krótkie terminy

Wiemy jak ważne jest szybkie działanie w trosce o zdrowie pacjenta, dlatego ważne jest aby wizyta odbyła się jak najszybciej.

Brak kolejek

Wiemy, że godzinne oczekiwanie na wizytę i stanie w kolejkach to dodatkowy stres dla pacjenta.

Certyfikowani specjaliści

Holter zakładany jest przez certyfikowanych techników. Analizę holtera wykonują lekarze specjaliści.

Pełen zakres badań

W Centrum Medycznym DOKTOR wykonać można badanie Echo serca, próby wysiłkowe, badanie bezdechu sennego oraz inne.

 

Kompleksowa troska o pacjenta

W naszej przychodni wykonasz wszystkie badanie kardiologiczne w jednym miejscu.

Polecamy także

Badanie Echo Serca

W Centrum Medycznym DOKTOR prowadzimy pełen zakres badań o profilu kardiologicznym, w tym również badanie echo serca. Zapraszamy do kontaktu z nami, w celu umówienia się na wybrany termin badania oraz wyznaczenie terminu konsultacji kardiologicznej.  

Holter EKG cena

Wszystkie niezbędne informację, jak również te odnośnie ceny badania holtera udzielamy telefonicznie, lub na miejscu, w naszej placówce medycznej w Toruniu. Zapraszamy do kontaktu. 

Holter Kujawsko-Pomorskie

W Centrum Medycznym Doktor Wykonujemy badanie holterem dla pacjentów z Torunia i okolic, oraz z takich miejscowości jak: Ciechocinek, Kowal, Złotoria, Wielka Nieszawka, Przysiek, Górsk, Biskupice, Ostromecko, Chełmża, Gronowo, Czarnowo, Gostkowo, Bierzgłowo, Turzno, Świerczynki, Stary Toruń, Sławkowo, Rogowo, Piwnice, Lulkowo, Papowo Toruńskie, Grębocin, Gronowo.