Usg Jamy brzusznej w Toruniu to jedno z najczęściej wykonywanych badań w ramach diagnostyki lekarskiej Usg. Dzięki niemu lekarz może szybko ocenić stan całej jamy brzusznej, w szczególności jej narządów takich jak: wątroba, trzustka, pęcherzyk czy drogi żółciowe. Badanie pozwala nam ocenić położenie, wielkość, oraz strukturę narządów jamy brzusznej, a także wykrycie nieprawidłowości. USG jamy brzusznej wykonuje się również po to by monitorować leczenie nowotworów narządów jamy brzusznej, oraz by jak najwcześniej wykryć ewentualne przerzuty. W naszej przychodni Doktor w Toruniu dysponujemy nowoczesnym i bardzo dokładnym ultarsonografem LOGIQ General Electric. Mogą Państwo osobiście umówić się na badanie Usg brzucha, lub też za pomocą kontaktu telefonicznego.

Wskazania do wykonania USG jamy brzusznej:

Nasi lekarze specjaliści

dr Sławomir Kapelaty

  • USG – Pełen Zakres Badań
  • Radiologia

Usg jamy brzusznej co wykrywa?

Badanie USG jamy brzusznej daje nam obraz ogólnego stanu jelit, żołądka oraz narządów miąższowych. Usg brzucha służy do oceny takich narządów jak:

  • wątroba
  • trzustka
  • nerki
  • śledziona
  • pęcherzyk żółciowy
  • nadnercza
  • pęcherz moczowy
  • drogi żółciowe

Badanie Usg jamy brzusznej jak przebiega

Badanie Usg jamy brzusznej jest wykonywane w pozycji leżącej. Kładziemy się na plecach i odkrywamy brzuch, na który zostaje nałożony specjalny żel. Smarowanie żelem zapobiega odbijaniu się fal akustycznych, oraz ułatwia płynne poruszanie głowicą aparatu po brzuchu. Obraz badania lekarz odczytuje na monitorze, a następnie zapisuje w pamięci komputera. Badanie jest bezinwazyjne, bezbolesne i całkowicie bezpieczne. Po zakończeniu badania pacjent otrzymuje jego wydrukowany wynik wraz z pełnym opisem. Całe badanie trwa około 15-20 minut.

Usg jamy brzusznej Toruń - przygotowanie

Bardzo często pacjenci pytają “jak się przygotować do usg jamy brzusznej?”. Podpowiadamy, że warto te przygotowania zacząć dzień wcześniej. W dniu poprzedzającym badanie nie zaleca się spożywania pokarmów ciężkostrawnych oraz jedzenia i picia napojów, które powodują nadmierne wytwarzanie gazów, takich jak: gazowane napoje, otręby, świeże owoce, warzywa, kasza, fasola, groch, kapusta, tłuste mięsa. Nie należy również stosować lewatywy, a ostatni posiłek powinien być zjedzony nie później niż o godzinie 18.00. Warto też dzień przed badaniem zastosować leki eliminujące wzdęcia. W dniu badania natomiast należy przyjść na czczo. Nie wskazane jest nic jeść oraz pić.

Usg jamy brzusznej na czczo

Jeśli badanie będzie wykonane przed południem należy pozostać na czczo. Nie pijemy tego dnia kawy, nie palimy oraz nie żujemy gumy. Jeśli mamy wyznaczony termin badania na po popołudnie nie jemy i nie pijemy minimum 5 godzin przed badaniem. Ważne, by w tym czasie nie sięgać po gazowane napoje i kawę. Akceptowalna jest jedynie woda mineralna niegazowana. Należy jedynie przyjąć niezbędne leki i poinformować o tym lekarza podczas badania.

Pamiętajmy, że nieodpowiednie przygotowanie do USG jamy brzusznej da nam niewłaściwy obraz narządach wewnętrznych i niezbędne będzie jego powtórzenie w innym wyznaczonym terminie.

Gabinet USG Toruń - Dlaczego warto z nami?

Nasz gabinet Usg w Toruniu jest wyposażony w wysokiej jakości sprzęt pozwalający na przeprowadzenie szerokiego zakresu badań USG. Dzięki czemu wykonasz u nas wiele badań Usg w jednym miejscu. Pracujemy na nowoczesnym, precyzyjnym aparacie marki LOGIQ General Electric.
Nasi lekarze to specjaliści z wieloletnim stażem w zawodzie, z ogromnym doświadczeniem. W gabinetach z uwagi na zaistniałą sytuację zachowujemy wzmożone warunki bezpieczeństwa oraz zapewniamy pełen komfort w trakcie badania. Należy wcześniej umówić się na termin badania i odpowiednio się przygotować.

Krótkie terminy

Wiemy jak ważne jest szybkie działanie w trosce o zdrowie pacjenta, dlatego ważne jest aby wizyta odbyła się jak najszybciej.

Pełen zakres badań

U nas wykonać można  USG jamy brzusznej, tarczycy, piersi, prostaty, jąder, węzłów chłonnych, tkanek miękkich.

 

Kompleksowa troska o pacjenta

W naszej przychodni wykonasz wszystkie badanie USG w jednym miejscu.

Certyfikowani specjaliści

USG wykonywane jest przez certyfikowanych lekarzy specjalistów, z dużym doświadczeniem.

Brak kolejek

Wiemy, że godzinne oczekiwanie na wizytę i stanie w kolejkach to dodatkowy stres dla pacjenta.

Profesjonalny sprzęt

Pracujemy na bardzo
nowoczesnym ultrasonografie LOGIQ General Electric

Polecamy także

USG piersi

W naszej przychodni prowadzimy pełen zakres badań ultrasonograficznych, w tym badanie USG piersi. Zadzwoń do nas, umów swój termin i dowiedz się jak przygotować się do badania. 

USG Kujawsko-Pomorskie

Wykonujemy badanie USG jamy brzusznej dla pacjentów nie tylko z Torunia, ale również z takich miejscowości jak: Ciechocinek, Kowal, Złotoria, Wielka Nieszawka, Przysiek, Górsk, Biskupice, Ostromecko, Chełmża, Gronowo, Czarnowo, Gostkowo, Bierzgłowo, Turzno, Świerczynki, Stary Toruń, Sławkowo, Rogowo, Piwnice, Lulkowo, Papowo Toruńskie, Grębocin, Gronowo.