USG piersi w Toruniu można wykonać w naszej przychodni DOKTOR, po wcześniejszym umówieniu terminu badania. Jeśli wyczułaś niepokojące zmiany, nie zwlekaj i umów się na banie USG piersi już dziś – bez czekania w kolejce. W naszej przychodni na każdą pacjentkę czekają lekarze specjaliści i nowoczesny sprzęt. Pomożemy wybrać najbardziej dogodny termin badania. Pamiętajmy, że każda – nawet najmniejsza wykryta niepokojąca zmiana jest dla wskazaniem do natychmiastowego wykonania badania USG. Badanie USG piersi powinno być regularnie wykonywane u każdej kobiety, szczególnie w przypadku obciążenia w wywiadzie rodzinnym. Nowotwór piersi jest bowiem najczęściej diagnozowanym nowotworem u kobiet. 

Usg piersi - wskazania do badania

Zmiany w piersiach, które powinny zaniepokoić i stanowią wskazanie do USG piersi:

 • bolący guzek w piersiach
 • wyczuwalna palpacyjnie niebolesna zmiana w piersi
 • ogólny ból piersi niezależny od dnia cyklu,
 • obecność wydzieliny z brodawki sutka
 • wciągnięcie brodawki sutka
 • stosowanie hormonalnej terapii menopauzy
 • powiększanie pachowych węzłów chłonnych
 • zmiana w wyglądzie piersi – kształt, wielkość
 • zmiana w wyglądzie skóry – zaczerwienienie, owrzodzenie, przebarwienie

Zwiększone ryzyko zachorowania na raka piersi występuje w przypadku:

Nasi lekarze specjaliści

dr Sławomir Kapelaty

 • USG – Pełen Zakres Badań
 • Radiologia

Usg piersi Toruń - prywatnie

W naszych gabinetach możesz wykonać prywatnie badanie USG piersi. Badanie nie wymaga skierowania lekarskiego. Prowadzimy pełną diagnostykę ultrasonograficzną. Nasi ultrasonografiści zajmują się wykonywaniem badań Usg jamy brzusznej, piersi, tarczycy oraz wiele innych. Chętnie zawsze odpowiedzą na wszelkie nurtujące pytania. Udzielą wskazówek jak się przygotować do badania Usg oraz wyjaśnią jak będzie wyglądał sam przebieg badania. Zapraszamy do umawiania się na badanie Usg drogą telefoniczną w podanych na stronie godzinach.

Przebieg badania USG piersi

Wizyta lekarska, na której zostanie przeprowadzone badanie USG, zaczyna się od wywiadu. Lekarz zadaje pytania o wiek, datę ostatniej miesiączki, choroby i przyjmowane leki, szczególnie preparaty hormonalne, ciążę i karmienie piersią oraz rodzinną historię chorób. Następnie lekarz prosi o rozebranie się od pasa w górę i ułożenie na leżance. Na skórę piersi nakłada się specjalny żel, ułatwiający przesuwanie głowicy ultrasonograficznej i przenikanie przez skórę ultradźwięków. Następnie lekarz zaczyna przesuwać głowicą aparatu po piersiach, przystawia ją i dociska pod różnymi kątami oraz obserwuje obraz na ekranie. Wszelkie zmiany są natychmiast uwieczniane na wydruku i opisywane zaraz po badaniu oraz dołączane do wyniku i opisu. Jeśli zostaną wykryte niepokojące zmiany, lekarz może również skierować pacjentkę na biopsję w celu dalszej diagnostyki.

Jakie zmiany można rozpoznać w badaniu USG piersi?

W trakcie badania USG piersi lekarz może stwierdzić nieprawidłowe zmiany takie jak:

obrzęk, zapalenie, bliznowacenie w obrębie skóry piersi,
poszerzenie przewodów mlekowych (poza okresem laktacji),
zmiany ogniskowe lite,
zmiany wypełnione płynem (torbiele, ropnie, krwiaki, inne zbiorniki płynowe),
zmiany zapalne tkanki gruczołowej piersi.

USG piersi – kiedy i jak często robić?

Wskazaniem do wykonania badania jest profilaktyka raka piersi w młodym wieku. Ultrasonografii piersi powinny poddawać się wszystkie zdrowe kobiety, również te, które nie obserwują u siebie żadnych niepokojących objawów. Na pierwsze badanie ultrasonograficzne piersi należy zgłosić się po 20. roku życia, a następnie powtarzać je co roku – co dwa lata. W przypadku obciążenia mutacjami genów związanych z nowotworami piersi kontrole powinno się wykonywać częściej – co najmniej dwa razy do roku.

Gabinety USG Toruń

Nasz gabinet Usg w Toruniu jest wyposażony w wysokiej jakości sprzęt pozwalający na przeprowadzenie szerokiego zakresu badań USG. Dzięki czemu wykonasz u nas wiele badań Usg w jednym miejscu. Pracujemy na nowoczesnym, precyzyjnym aparacie marki LOGIQ General Electric.
Nasi lekarze to specjaliści z wieloletnim stażem w zawodzie, z ogromnym doświadczeniem. W gabinetach z uwagi na zaistniałą sytuację zachowujemy wzmożone warunki bezpieczeństwa oraz zapewniamy pełen komfort w trakcie badania. Należy wcześniej umówić się na termin badania i odpowiednio się przygotować.

USG Jamy brzusznej

Badanie daje możliwość oceny stanu wątroby, pęcherzyka żółciowego i dróg żółciowych, trzustki, śledziony, nerek, nadnerczy.

USG tarczycy

Aby zapobiec chorobom tarczycy zalecamy badania diagnostyczne, które mogą wykryć chorobę na wczesnym etapie i zwiększyć szanse na wyleczenie.

Gabinety USG Toruń - Dlaczego warto z nami?

Certyfikowani specjaliści

USG wykonywane jest przez certyfikowanych lekarzy specjalistów, z dużym doświadczeniem

Brak kolejek

Wiemy, że godzinne oczekiwanie na wizytę i stanie w kolejkach to dodatkowy stres dla pacjenta

Kompleksowa troska o pacjenta

W naszej przychodni wykonasz wszystkie badanie USG w jednym miejscu

Profesjonalny sprzęt

Pracujemy na bardzo
nowoczesnym ultrasonografie LOGIQ General Electric

Pełen zakres badań

U nas wykonać można  USG jamy brzusznej, tarczycy, piersi, prostaty, jąder, węzłów chłonnych, tkanek miękkich.

 

Krótkie terminy

Wiemy jak ważne jest szybkie działanie w trosce o zdrowie pacjenta, dlatego ważne jest aby wizyta odbyła się jak najszybciej

Polecamy także

USG Tarczycy

W naszej przychodni prowadzimy pełen zakres badań ultrasonograficznych, w tym badanie USG tarczycy. Zadzwoń do nas, umów swój termin i dowiedz się jak przygotować się do badania. 

USG piersi Kujawsko-Pomorskie

W naszej przychodni DOKTOR w Toruniu wykonujemy badanie USG piersi dla pacjentów nie tylko z Torunia, ale również z takich miejscowości jak: Ciechocinek, Kowal, Złotoria, Wielka Nieszawka, Przysiek, Górsk, Biskupice, Ostromecko, Chełmża, Gronowo, Czarnowo, Gostkowo, Bierzgłowo, Turzno, Świerczynki, Stary Toruń, Sławkowo, Rogowo, Piwnice, Lulkowo, Papowo Toruńskie, Grębocin, Gronowo.