USG trzustki w Toruniu – w Centrum Medycznym DOKTOR można wykonać w ramach prywatnej opieki lekarskiej. W naszej przychodni badanie wykonują specjaliści, stosując najbardziej nowoczesny, precyzyjny sprzęt marki. Badanie USG to często pierwsza metoda stosowana u pacjentów z problemami brzusznymi. Wykonanie USG trzustki pozwala na wykrycie wielu zmian, w tym zapalnych zmian organu, guzów i torbieli. Jeśli  towarzyszą Ci niepokojące dolegliwości, nie zwlekaj i umów się na banie USG trzustki już dziś – bez czekania w kolejce. Pomożemy wybrać najbardziej dogodny termin badania. Zapraszamy do kontaktu.

USG trzustki - wskazania do badania

Wśród wskazań do wykonania badania USG trzustki wymienia się między innymi:

  • silny lub przewlekły ból umiejscowiony w nadbrzuszu
  • nawracające biegunki, nudności i wymioty
  • urazy jamy brzusznej
  • krwawienie z układu pokarmowego.

Co wykrywa USG trzustki?

USG trzystki wykryje:

Nasi lekarze specjaliści

dr Sławomir Kapelaty

  • USG – Pełen Zakres Badań
  • Radiologia

USG trzustki Toruń - prywatnie

W Centrum Medycznym DOKTOR w Toruniu możesz przeprowadzić prywatne badanie ultrasonograficzne trzustki. Badanie nie wymaga skierowania od lekarza. Oferujemy pełną diagnostykę ultrasonograficzną. Wykonujemy badania USG piersi, jamy brzusznej, tarczycy, węzłów chłonnych i wielu innych. Udzielamy wskazówek dotyczących przygotowania się do badania oraz wyjaśniamy jak samo badanie przebiega. Serdecznie zapraszamy do umówienia się na badanie USG trzustki drogą telefoniczną w podanych na stronie godzinach.

 

Przebieg i przygotowanie do badania USG trzustki

USG trzustki przeprowadza się przez powłoki brzuszne, jest bezbolesne i nieinwazyjne, a pacjent może wrócić do codziennych zajęć po badaniu. Lekarz wykonujący badanie nakłada na brzuch pacjenta specjalny żel – w celu uzyskania dokładnego obrazu narządu. Badanie jest przeprowadzane na czczo. Dzień przed zabiegiem pacjent powinien spożywać lekkostrawną dietę i dodatkowo może zażyć lek eliminujący wzdęcia. W dniu badania pacjent nie powinien palić papierosów oraz spożywać alkoholu. Samo badanie należy do krótkich a wynik otrzymujemy w dniu badania.

Gabinety USG Toruń

Poradnia Centrum Medyczne DOKTOR w Toruniu jest wyposażona w wysokiej jakości sprzęt, który umożliwia przeprowadzenie szerokiego zakresu badań ultrasonograficznych. Dzięki temu można u nas wykonać wiele badań USG w jednym miejscu. Nasi lekarze to specjaliści posiadający wieloletnie doświadczenie w swoim zawodzie. W trakcie badania pacjent może liczyć na pełen komfort. Należy wcześniej umówić się na badanie USG i odpowiednio się do niego przygotować.

USG Jamy brzusznej

Badanie daje możliwość oceny stanu wątroby, pęcherzyka żółciowego i dróg żółciowych, trzustki, śledziony, nerek, nadnerczy.

USG piersi wykrywa zarówno łagodne zmiany, jak i nowotwory złośliwe, w tym na bardzo wczesnym etapie.

Gabinety USG Toruń - Dlaczego warto z nami?

Profesjonalny sprzęt

Pracujemy na bardzo
nowoczesnym ultrasonografie

Krótkie terminy

Wiemy jak ważne jest szybkie działanie w trosce o zdrowie pacjenta, dlatego ważne jest aby wizyta odbyła się jak najszybciej

Kompleksowa troska o pacjenta

W naszej przychodni wykonasz wszystkie badanie USG w jednym miejscu

Certyfikowani specjaliści

USG wykonywane jest przez certyfikowanych lekarzy specjalistów, z dużym doświadczeniem

Pełen zakres badań

U nas wykonać można  USG jamy brzusznej, tarczycy, piersi, prostaty, jąder, węzłów chłonnych, tkanek miękkich.

 

Brak kolejek

Wiemy, że godzinne oczekiwanie na wizytę i stanie w kolejkach to dodatkowy stres dla pacjenta

Polecamy także

USG Tarczycy

Badanie USG tarczycy jest stosowane w diagnozowaniu chorób tarczycy. Pozwala na ogólną ocenę gruczołu. Za pomocą ultrasonografii lekarz uzyskuje informacje dotyczące takich cech narządu jak jego wielkość i objętość, charakterystyka miąższu. Metoda ultrasonografii umożliwia wykrywanie guzków tarczycy oraz różnicowanie przyczyn nadczynności. Badanie ultrasonograficzne jest bezinwazyjne, bezbolesne i nieobciążające dla pacjenta.

USG trzustki Kujawsko-Pomorskie

W naszej przychodni DOKTOR w Toruniu wykonujemy badanie USG trzustki dla pacjentów nie tylko z Torunia, ale również z takich miejscowości jak: Ciechocinek, Kowal, Złotoria, Wielka Nieszawka, Przysiek, Górsk, Biskupice, Ostromecko, Chełmża, Gronowo, Czarnowo, Gostkowo, Bierzgłowo, Turzno, Świerczynki, Stary Toruń, Sławkowo, Rogowo, Piwnice, Lulkowo, Papowo Toruńskie, Grębocin, Gronowo, a także Bydgoszczy i okolic.