USG nerek w Toruniu, można wykonać w naszej placówce medycznej DOKTOR. Badanie jest składową USG jamy brzusznej. Jest bardzo pomocne w diagnostyce i leczeniu chorób układu moczowego. USG nerek jest cennym i istotnym badaniem dla nefrologów, a także dla urologów. W naszej przychodni można wykonać badanie USG nerek prywatnie, bez oczekiwania w kolejce, a także bez skierowania. Nasi ultrasonografiści pracują na nowoczesnym sprzęcie, a wynik badania pacjent otrzymuje zaraz po jego wykonaniu. Wszystkie osoby zainteresowane badaniem, zapraszamy do zapisów.

Usg nerek - wskazania

Celem USG nerek i pęcherza moczowego jest diagnostyka chorób układu moczowego. Wskazaniami do wykonania badania są m.in.:

Nasi lekarze specjaliści

dr Sławomir Kapelaty

  • USG – Pełen Zakres Badań
  • Radiologia

dr Marta Skwiercz - Lewandowska

  • USG – Pełen Zakres Badań
  • Choroby Wewnętrzne

dr Maja Strześniewska

  • USG Dziecięce
  • Radiologia
  • USG – Pełen Zakres Badań

Usg nerek Toruń prywatnie

USG jest podstawowym badaniem obrazowym nerek i układu moczowego. W przypadku niektórych chorób jest niezbędne do postawienia właściwego rozpoznania, pozwala ocenić rozległość uszkodzenia nerek lub postęp terapii. Należy przechowywać wyniki poprzednich badań usg i zabierać je na kolejne badanie, w celu porównania obrazów i opisów. Na badanie należy zgłosić się na czczo, należy zapytać lekarza, czy konieczne jest wypicie płynu w celu wypełnienia pęcherza moczowego lub wcześniejsze przyjęcie espumisanu.

Jak wygląda badanie USG nerek?

Do wykonania badania ultrasonograficznego układu moczowego wykorzystuje się sondę, której końcówkę zwilża się specjalnym żelem i przykłada do skóry brzucha oraz tułowia pacjenta. USG nerek nie jest bolesne, trwa od kilku do kilkunastu minut. Wykonuje się je w pozycji leżącej na plecach oraz na prawym i lewym boku – dla właściwej obserwacji narządów należy kilkakrotnie zmienić ułożenie ciała według wskazówek osoby przeprowadzającej badanie. Niekiedy konieczne jest także wstrzymanie oddechu na krótką chwilę lub badanie w pozycji stojącej. Pacjent nie jest narażony na powikłania po ultrasonografii. Może od razu wrócić do swoich codziennych zajęć.

Jak przygotować się do badania

Przygotowanie do USG nerek na ogół rozpoczyna się dzień przed badaniem. Ze względu na sąsiedztwo układu moczowego z jelitami należy zadbać o to, aby w dniu poprzedzającym badanie nie spożywać produktów wzdymających. Najlepiej zastosować dietę półpłynną. Nadmiar gazu w jelitach może zakłócić obraz. Dotyczy to zwłaszcza pęcherza moczowego. Do USG nerek nie trzeba być koniecznie na czczo, jednak należy pamiętać, że nadmiar treści pokarmowej w żołądku może utrudniać wykonanie badania. Jeśli więc nie ma przeciwwskazań, najlepiej powstrzymać się od jedzenia na 6 godzin przed USG. Dla prawidłowej oceny pęcherza moczowego ważne jest, aby był on pełny. W związku z tym pacjent na co najmniej godzinę przed badaniem powinien wypić 1–1,5 l niegazowanej wody. Płynów gazowanych należy unikać zarówno w dniu zaplanowanego USG, jak i dzień wcześniej. Z reguły nie ma przeciwwskazań co do przyjmowania stałych leków. W przypadku wystąpienia konieczności zastosowania innej procedury przygotowań – informuje o niej lekarz prowadzący.

Przeciwwsakazania do badania USG nerek

USG nerek to badanie bezpieczne o szerokim zastosowaniu diagnostycznym. Pozwala ustalić rozpoznanie wielu chorób układu moczowego oraz stwierdzić nieprawidłowości w anatomicznej budowie narządów. Badanie ultrasonograficzne jest bezpieczne i nie ma ograniczeń co do jego wykonywania. USG nerek można przeprowadzać u kobiet w ciąży, jak również u dzieci. W niektórych przypadkach występują przeciwwskazania dotyczące techniki badania, gdy konieczne jest wprowadzenie głowicy aparatu wewnątrz ciała – przy badaniach przezpochwowych lub przezodbytniczych. O możliwości zastosowania takiej metody diagnostycznej decyduje lekarz prowadzący.

Gabinety USG Toruń

Nasz gabinet Usg w Toruniu jest wyposażony w wysokiej jakości sprzęt pozwalający na przeprowadzenie szerokiego zakresu badań USG. Dzięki czemu wykonasz u nas wiele badań Usg w jednym miejscu. Pracujemy na nowoczesnym, precyzyjnym aparacie marki LOGIQ General Electric.
Nasi lekarze to specjaliści z wieloletnim stażem w zawodzie, z ogromnym doświadczeniem. W gabinetach z uwagi na zaistniałą sytuację zachowujemy wzmożone warunki bezpieczeństwa oraz zapewniamy pełen komfort w trakcie badania. Należy wcześniej umówić się na termin badania i odpowiednio się przygotować.

USG Jamy brzusznej

Badanie daje możliwość oceny stanu wątroby, pęcherzyka żółciowego i dróg żółciowych, trzustki, śledziony, nerek, nadnerczy.

USG piersi

Podstawowe badanie wykonywane w ramach profilaktyki nowotworu piersi, pozwalające wykryć zmiany, które nie są jeszcze wyczuwalne. 

USG bioderek

Ultrasonograficzne badanie stawów biodrowych, które wykonuje się u maluchów. Jest ono bardzo bezpieczne i bezbolesne.

Gabinety USG Toruń - Dlaczego warto z nami?

Krótkie terminy

Wiemy jak ważne jest szybkie działanie w trosce o zdrowie pacjenta, dlatego ważne jest aby wizyta odbyła się jak najszybciej

Pełen zakres badań

U nas wykonać można  USG jamy brzusznej, tarczycy, piersi, prostaty, jąder, węzłów chłonnych, tkanek miękkich.

 

Profesjonalny sprzęt

Pracujemy na bardzo
nowoczesnym ultrasonografie LOGIQ General Electric

Certyfikowani specjaliści

USG wykonywane jest przez certyfikowanych lekarzy specjalistów, z dużym doświadczeniem

Brak kolejek

Wiemy, że godzinne oczekiwanie na wizytę i stanie w kolejkach to dodatkowy stres dla pacjenta

Kompleksowa troska o pacjenta

W naszej przychodni wykonasz wszystkie badanie USG w jednym miejscu

Polecamy także

USG jamy brusznej

W naszej przychodni prowadzimy pełen zakres badań ultrasonograficznych, w tym badanie jamy brzusznej. Zadzwoń do nas, umów swój termin i dowiedz się jak przygotować się do badania. 

Badanie USG nerek Kujawsko-Pomorskie

Wykonujemy USG nerek dla pacjentów nie tylko z Torunia, ale również z takich miejscowości jak: Ciechocinek, Kowal, Złotoria, Wielka Nieszawka, Przysiek, Górsk, Biskupice, Ostromecko, Chełmża, Gronowo, Czarnowo, Gostkowo, Bierzgłowo, Turzno, Świerczynki, Stary Toruń, Sławkowo, Rogowo, Piwnice, Lulkowo, Papowo Toruńskie, Grębocin.