USG Doppler Toruń to jedno z chętnie wykonywanych badan w naszej przychodni, które ma charakter obrazowy. Daje nam ono możliwość zmierzenia przepływu krwi w żyłach oraz w tętnicach. Dzięki badaniu mamy informację na temat ich przekroju oraz wydolności. Możemy zobaczyć w których miejscach krew płynie szybciej a w których wolniej, a gdzie natomiast ma miejsce jej cofanie się. Badanie USG Doppler z łatwością jest wykorzystywane do leczenia chorób naczyniowych. W naszej przychodni jest możliwość zapisanie się na badanie USG Doppler, bez oczekiwania na długi termin. Zapraszamy do umawiania się na wizyty drogą telefoniczną.

Doppler żył kończyn dolnych Toruń - wskazania

Badanie USG Dopplera żył kończyn dolnych jest szczególnie wskazane:

Nasi lekarze specjaliści

dr Sławomir Kapelaty

  • USG – Pełen Zakres Badań
  • Radiologia

Doppler Toruń prywatnie

W naszym gabinecie możesz wykonać szereg badanie USG Doppler w ramach prywatnej praktyki lekarskiej. Prowadzimy pełną diagnostykę ultrasonograficzną. Nasi ultrasonograf iści zajmują się wykonywaniem badań Usg Doppler, Usg jamy brzusznej, piersi, tarczycy oraz wielu innych narządów. Chętnie zawsze odpowiedzą na wszelkie nurtujące pytania. Udzielą wskazówek jak się przygotować do badania Usg oraz wyjaśnią jak będzie wyglądał sam przebieg badania. Zapraszamy do umawiania się na badanie Usg drogą telefoniczną w podanych na stronie godzinach.

Jak wygląda samo badanie?

Badanie USG Doppler jest całkowicie bezpiecznym i nieinwazyjnym badaniem, zaś fale ultradźwiękowe, stosowane w obrazowaniu układu naczyniowego nie wpływają negatywnie na ludzki organizm. Przy jakimkolwiek podejrzeniu występowania zaburzeń w układzie naczyń żylnych, nie ma zatem przeciwwskazań do wykonania tego badania. Badanie wykonywane jest na leżąco, siedząco bądź na stojąco. Na ciało pacjenta nakładany jest specjalny żel, który ułatwia falom ultradźwiękowym przenikanie powierzchni skóry. Następnie za pomocą przesuwania głowicy aparatu ultrasonograficznego, możemy obserwować obraz badania na monitorze aparatu USG. Całe badanie trwa od kilku do kilkunastu minut, a po jego zakończeniu pacjent otrzymuje wynik badania.

Czy do badania USG jest potrzebne specjalne przygotowanie?

Badanie nie wymaga specjalnego przygotowania ze strony pacjenta. W dniu badania wskazane jest, aby przyjąć wszystkie leki które pacjent bierze na stałe. Jedynie w przypadku badania aorty brzusznej i tętnic biodrowych pacjent nie może jeść 3-4 godziny przed badaniem. Pacjenci proszeni są jednak o dostarczenie dokumentacji z wynikami wcześniej wykonywanych badań oraz kartami informacyjnymi z leczenia szpitalnego. 

Co diagnozuje USG Doppler?

Badanie USG Doppler stosuje się, aby ocenić stan tętnic i żył oraz ich pracę. Dzięki badaniu dopplerowskiemu można zdiagnozować: zakrzepy, tętniaki, niewydolność żylną, chorobę tętnic obwodowych (zmniejszone krążenie krwi w nogach), wrodzone wady serca, wady zastawek serca.

Gabinety USG Toruń

Nasz gabinet Usg w Toruniu jest wyposażony w wysokiej jakości sprzęt pozwalający na przeprowadzenie szerokiego zakresu badań USG. Dzięki czemu wykonasz u nas wiele badań Usg w jednym miejscu. Pracujemy na nowoczesnym, precyzyjnym aparacie marki LOGIQ General Electric.
Nasi lekarze to specjaliści z wieloletnim stażem w zawodzie, z ogromnym doświadczeniem. W gabinetach z uwagi na zaistniałą sytuację zachowujemy wzmożone warunki bezpieczeństwa oraz zapewniamy pełen komfort w trakcie badania. Należy wcześniej umówić się na termin badania i odpowiednio się przygotować.

USG bioderek

Ultrasonograficzne badanie stawów biodrowych, które wykonuje się u maluchów. Jest ono bardzo bezpieczne i bezbolesne.

USG piersi

Podstawowe badanie wykonywane w ramach profilaktyki nowotworu piersi, pozwalające wykryć zmiany, które nie są jeszcze wyczuwalne. 

USG Jamy brzusznej

Badanie daje możliwość oceny stanu wątroby, pęcherzyka żółciowego i dróg żółciowych, trzustki, śledziony, nerek, nadnerczy.

USG Doppler Toruń - Dlaczego warto z nami?

Krótkie terminy

Wiemy jak ważne jest szybkie działanie w trosce o zdrowie pacjenta, dlatego ważne jest aby wizyta odbyła się jak najszybciej

Pełen zakres badań

U nas wykonać można  USG jamy brzusznej, tarczycy, piersi, prostaty, jąder, węzłów chłonnych, tkanek miękkich.

 

Profesjonalny sprzęt

Pracujemy na bardzo
nowoczesnym ultrasonografie LOGIQ General Electric

Certyfikowani specjaliści

USG wykonywane jest przez certyfikowanych lekarzy specjalistów, z dużym doświadczeniem

Brak kolejek

Wiemy, że godzinne oczekiwanie na wizytę i stanie w kolejkach to dodatkowy stres dla pacjenta

Kompleksowa troska o pacjenta

W naszej przychodni wykonasz wszystkie badanie USG w jednym miejscu

Polecamy także

USG jamy brusznej

W naszej przychodni prowadzimy pełen zakres badań ultrasonograficznych, w tym badanie jamy brzusznej. Zadzwoń do nas, umów swój termin i dowiedz się jak przygotować się do badania. 

USG Doppler Kujawsko-Pomorskie

Wykonujemy  badanie USG Doppler dla pacjentów nie tylko z Torunia, ale również z takich miejscowości jak: Ciechocinek, Kowal, Złotoria, Wielka Nieszawka, Przysiek, Górsk, Biskupice, Ostromecko, Chełmża, Gronowo, Czarnowo, Gostkowo, Bierzgłowo, Turzno, Świerczynki, Stary Toruń, Sławkowo, Rogowo, Piwnice, Lulkowo, Papowo Toruńskie, Grębocin, Gronowo.

Doppler żył kończyn dolnych cena Toruń

W naszej przychodni Doktor badanie Doppler żył kończyn, wykonujemy w ramach prywatnej praktyki lekarskiej. Pacjent nie musi przychodzić do nas ze skierowaniem. Może u nas wykonać pozostałe badania USG – oferujemy pełen zakres badań. Drogą telefoniczną udzielamy wszelkich informacji odnośnie kosztu badania, oraz zapisujemy na termin. Podpowiadamy jak przygotować się do badania, oraz jak wygląda samo badanie. Zapraszamy do kontaktu.