USG ślinianek w Toruniu można wykonać w naszej przychodni DOKTOR, po wcześniejszym umówieniu terminu badania. W naszym centrum medycznym na każdego pacjenta czekają lekarze specjaliści i nowoczesny sprzęt. Ultrasonografia gruczołów ślinowych jest bardzo przydatna w diagnozowaniu różnych chorób i zaburzeń. Badanie to pozwala na dokładne zobrazowanie struktury gruczołów ślinowych, co umożliwia wykrycie zmian w ich budowie i funkcjonowaniu. Przy pomocy ultrasonografii można wykryć guzy, torbiele, stan zapalny lub zastoje w gruczołach ślinowych. Zapraszamy do zapisów na badanie usg ślinianek.

USG ślinianek Toruń - wskazania do badania

Ultrasonografia gruczołów ślinowych ma wiele zastosowań w dziedzinie medycyny. Jest to nieinwazyjne badanie, które umożliwia dokładną ocenę budowy i funkcjonowania gruczołów ślinowych, co pozwala na szybką i skuteczną diagnozę chorób i zaburzeń tych ważnych narządów. Ultrasonografia gruczołów ślinowych jest zalecana w przypadku podejrzenia chorób lub zaburzeń związanych z tymi narządami. Badanie to może być przeprowadzone w przypadku wystąpienia objawów takich jak: 

 

Nasi lekarze specjaliści

dr Sławomir Kapelaty

USG – Pełen Zakres Badań

Radiologia

USG ślinianek Toruń prywatnie

W naszych gabinetach można wykonać badanie USG ślinianek w ramach prywatnej praktyki lekarskiej. Bez długiego oczekiwania na termin i stania w kolejce. Prowadzimy pełną diagnostykę ultrasonograficzną. Nasi ultrasonografiści zajmują się wykonywaniem badań USG, chętnie udzielają wskazówek jak się przygotować do badania oraz wyjaśnią jak będzie wyglądał sam przebieg badania. Zapraszamy do umawiania się na badanie drogą telefoniczną w podanych na stronie godzinach.

Jak przygotować się do badania?

Przed przystąpieniem do badania ultrasonograficznego gruczołów ślinowych, należy przestrzegać kilku prostych zasad. Przede wszystkim, na dwa dni przed badaniem należy unikać spożywania pokarmów, które mogą wpłynąć na pracę gruczołów ślinowych, takich jak gumy do żucia, cukierki itp. W dniu badania należy unikać spożywania pokarmów i płynów, a także nie palić papierosów przed badaniem. Należy również pamiętać o zgłoszeniu wszelkich chorób i przyjmowanych leków.

USG ślinianek Toruń - jak przebiega badanie?

Podczas ultrasonografii gruczołów ślinowych widać charakterystyczne struktury tkanek, które pozwalają na dokładną ocenę budowy i funkcjonowania gruczołów ślinowych. Na obrazie ultrasonograficznym widać gruczoły ślinowe jako okrągłe, dobrze odgraniczone struktury o różnej wielkości i kształcie. Gruczoły ślinowe są umiejscowione po obu stronach twarzy, w okolicy poduszki żuchwy i w okolicy ucha.

USG ślinianek Toruń - Jak długo trwa badanie?

Badanie ultrasonograficzne gruczołów ślinowych jest bardzo proste i nieinwazyjne. Badanie to polega na nałożeniu na skórę okolicy podbródkowej specjalnego żelu oraz przesuwaniu sondy ultrasonograficznej po powierzchni skóry. Podczas badania można odczuć lekki ucisk, ale nie wiąże się to z bólem oraz nie sprawia dyskomfortu. Badanie trwa zwykle około 15-20 minut.

Gabinety USG Toruń

Nasz gabinet USG w Toruniu jest wyposażony w wysokiej jakości sprzęt pozwalający na przeprowadzenie szerokiego zakresu badań USG. Dzięki czemu wykonasz u nas wiele badań USG w jednym miejscu. Pracujemy na nowoczesnych, precyzyjnych aparatach. Nasi lekarze to specjaliści z wieloletnim stażem w zawodzie, z ogromnym doświadczeniem. W gabinetach z uwagi na zaistniałą sytuację zachowujemy wzmożone warunki bezpieczeństwa oraz zapewniamy pełen komfort w trakcie badania. Należy wcześniej umówić się na termin badania i odpowiednio się przygotować.

Podstawowe badanie wykonywane w ramach profilaktyki nowotworu piersi, pozwalające wykryć zmiany, które nie są jeszcze wyczuwalne. 

Badanie daje możliwość oceny stanu wątroby, pęcherzyka żółciowego i dróg żółciowych, trzustki, śledziony, nerek, nadnerczy.

Nieinwazyjne i bezbolesne badanie obrazowe, które służy ocenie budowy i unaczynienia jąder, najądrzy oraz powrózków nasiennych.

Gabinety USG Toruń - Dlaczego warto z nami?

Pełen zakres badań

Oferujemy wykonanie szeregu badań USG: jamy brzusznej, tarczycy, piersi, prostaty, jąder, węzłów chłonnych, tkanek miękkich.

 

Brak kolejek

Pacjenci mogą liczyć na szybkie terminy wizyt, bez konieczności stania w długich kolejkach.

Profesjonalny sprzęt

Pracujemy na bardzo
nowoczesnym ultrasonografie LOGIQ General Electric

Certyfikowani specjaliści

USG wykonywane jest przez certyfikowanych lekarzy specjalistów, z dużym doświadczeniem

Kompleksowa troska o pacjenta

W naszej przychodni wykonasz wszystkie badanie USG w jednym miejscu

Krótkie terminy

Wiemy jak ważne jest szybkie działanie w trosce o zdrowie pacjenta, dlatego ważne jest aby wizyta odbyła się jak najszybciej

Polecamy także

W naszej przychodni prowadzimy pełen zakres badań ultrasonograficznych, w tym badanie USG tarczycy, które pozwala na wykrycie nieprawidłowości w pracy tego gruczołu. Pomaga wykryć między innymi zmiany nowotworowe. Zadzwoń do nas, umów swój termin i dowiedz się jak przygotować się do badania. USG ślinianek Kujawsko-Pomorskie

Wykonujemy badanie USG ślinianek dla pacjentów nie tylko z Torunia, ale również z takich miejscowości jak: Ciechocinek, Kowal, Złotoria, Wielka Nieszawka, Przysiek, Górsk, Biskupice, Ostromecko, Chełmża, Gronowo, Czarnowo, Gostkowo, Bierzgłowo, Turzno, Świerczynki, Stary Toruń, Sławkowo, Rogowo, Piwnice, Lulkowo, Papowo Toruńskie, Grębocin, Gronowo oraz z Bydgoszczy.