USG tarczycy w Toruniu – to bardzo popularne, podstawowe badanie wykonywane u pacjentów przy chorobie tarczycy. Jego wynik, daje nam pełen obraz do dalszej diagnostyki. Pozwala szerzej zerknąć na chorobę pacjenta – wykrywć ewentualne guzki, wola, stany zapalne, ewentualne zmiany. Pamiętajmy, że ultrasonografia stanowi bezbolesną, bezpieczną i bezinwazyjną metodę badania. W żaden sposób nie obciąża pacjenta. W naszej przychodni Doktor w Toruniu czeka na każdego profesjonalny sprzęt do USG, certyfikowani lekarze specjaliści, oraz wolne terminy. Zapraszamy na umawianie się na termin badania drogą telefoniczną.

Usg Tarczycy - kiedy warto wykonać?

Lekarze najczęściej zalecają wykonanie badania USG tarczycy, w momencie kiedy zostaną wykryte zaburzenia czynności tarczycy na podstawie wyników badań hormonów takich jak:  TSH, FT3, FT4, oraz przeciwciał anty-TPO i anty–TG. USG tarczycy wykonuje się również w poniższych przypadkach:

Nasi lekarze specjaliści

dr Sławomir Kapelaty

  • USG – Pełen Zakres Badań
  • Radiologia

Usg tarczycy Toruń prywatnie

U nas w Toruniu wykonasz USG prywatnie  – w ramach prywatnej praktyki lekarskiej. Przychodnia Doktor to placówka medyczna w Toruniu, która gwarantuje pełen zakres badań USG, w trosce o zdrowie pacjenta. Prowadzimy pełną diagnostyk ę ultrasonograficzną, z zastosowaniem najnowocześniejszego sprzętu. W naszych gabinetach wykonasz prywatnie szereg badań Usg. Nasi ultrasonografiści poza badaniem USG tarczycy wykonują również: Usg jamy brzusznej, piersi, bioderek oraz wiele innych. Chętnie zawsze odpowiedzą na wszystkie pytania. Udzielą wskazówek jak się przygotować do badania Usg oraz wyjaśnią jak będzie wyglądał sam przebieg badania. Zapraszamy do umawiania się na badanie Usg drogą telefoniczną w podanych na stronie godzinach.

Na czym polega badanie USG tarczycy?

Badanie USG tarczycy, jest w naszej przychodni wykonywane za pomocą aparatu ultrasonograficznego LOGIQ General Electric. Na jego podstawie można ocenić rozmiar tarczycy, zmiany w strukturach gruczołów oraz  strukturę miąższu. Samo badanie jest w pełni bezpieczne i bezbolesne dla pacjenta. W początkowym etapie badania lekarz pokrywa tarczycę dedykowanym do tego żelem, następnie za pomocą głowicy aparatu bada naszą tarczycę. Kilkakrotnie przesuwa głowicę, w celu uzyskania jak najbardziej dokładnego obrazu tarczycy. Na monitorze aparatu możemy zaobserwować powiększony obraz tarczycy.

Co umożliwia badanie USG tarczycy?

Po wykonanym badaniu USG tarczycy otrzymujemy dokładny opis badania, który wskazuje na lokalizację ogniska, wielkość, położenie oraz strukturę tarczycy. Dostajemy również informację na temat ewentualnych zwapnień, jak i okolicznych węzłów chłonnych. Badanie tarczycy pozwala także na monitorowanie ogniskowych zmian w jej obrębie, wraz z określeniem ich rozmiaru, echostruktury, echogeniczności, oraz unaczynienia. W przypadku nowotworowych zmian ma to kluczowe znaczenie.

Jak przygotować się do badania USG tarczycy?

Badanie USG tarczycy nie wymaga szczególnego przygotowania. Nie ma potrzeby pozostawać na czczo przed badaniem, a dodatkowo można je wykonać o każdej porze dnia. Badanie trwa kilkanaście minut i często poprzedzane jest wywiadem z pacjentem Jedyne, o czym należy pamiętać, to odpowiednie odsłonięcie szyi, i warto w tym celu wybrać się na badanie w koszuli, którą możemy rozpiąć, czy luźnej bluzce. Ważne by nie było to ubranie typu obcisły golf.  Do badanie zdejmujemy również wszelkiego rodzaju biżuterię.

Gabinet USG Tarczycy Toruń

Nasz gabinet Usg w Toruniu jest wyposażony w wysokiej jakości sprzęt pozwalający na przeprowadzenie szerokiego zakresu badań USG. Dzięki czemu wykonasz u nas wiele badań Usg w jednym miejscu. Pracujemy na nowoczesnym, precyzyjnym aparacie marki LOGIQ General Electric.
Nasi lekarze to specjaliści z wieloletnim stażem w zawodzie, z ogromnym doświadczeniem. W gabinetach z uwagi na zaistniałą sytuację zachowujemy wzmożone warunki bezpieczeństwa oraz zapewniamy pełen komfort w trakcie badania. Należy wcześniej umówić się na termin badania i odpowiednio się przygotować.

USG piersi

Podstawowe badanie wykonywane w ramach profilaktyki nowotworu piersi, pozwalające wykryć zmiany, które nie są jeszcze wyczuwalne. 

USG Jamy brzusznej

Badanie daje możliwość oceny stanu wątroby, pęcherzyka żółciowego i dróg żółciowych, trzustki, śledziony, nerek, nadnerczy.

USG Tarczycy w Toruniu - Dlaczego warto z nami?

Krótkie terminy

Wiemy jak ważne jest szybkie działanie w trosce o zdrowie pacjenta, dlatego ważne jest aby wizyta odbyła się jak najszybciej

Kompleksowa troska o pacjenta

W naszej przychodni wykonasz wszystkie badanie USG w jednym miejscu

Brak kolejek

Wiemy, że godzinne oczekiwanie na wizytę i stanie w kolejkach to dodatkowy stres dla pacjenta

Certyfikowani specjaliści

USG wykonywane jest przez certyfikowanych lekarzy specjalistów, z dużym doświadczeniem

Pełen zakres badań

U nas wykonać można  USG jamy brzusznej, tarczycy, piersi, prostaty, jąder, węzłów chłonnych, tkanek miękkich.

 

Profesjonalny sprzęt

Pracujemy na bardzo
nowoczesnym ultrasonografie LOGIQ General Electric

Polecamy także

USG jamy brusznej

W naszej przychodni prowadzimy pełen zakres badań ultrasonograficznych, w tym badanie jamy brzusznej. Zadzwoń do nas, umów swój termin i dowiedz się jak przygotować się do badania. 

USG Tarczycy Kujawsko-Pomorskie

Wykonujemy pełen zakres badań USG tarczycy dla pacjentów nie tylko z Torunia, ale również z takich miejscowości jak: Biskupice, Ostromecko, Chełmża, Gronowo, Czarnowo, Gostkowo, Bierzgłowo, Turzno, Świerczynki, Stary Toruń, Sławkowo, Rogowo, Piwnice, Lulkowo, Papowo Toruńskie, Grębocin, Gronowo. Ciechocinek, Kowal, Złotoria, Wielka Nieszawka, Przysiek, Górsk.