Plastyka podniebienia to zabieg który w naturalnych warunkach, wykonuje w Centrum Medycznym DOKTOR w Toruniu laryngolog. Jest to skuteczna metoda na pozbycie się problemu chrapania i bezdechu sennego. Ten prosty i mało inwazyjny zabieg wyróżnia się wysoką skutecznością. Zabieg należy do bezpiecznych, a pacjent bardzo szybko wraca do pełnej sprawności i nie czuje żadnego dyskomfortu.

Efekty zabiegu plastyki podniebienia

Efekty zabiegu termoablacji widoczne są po całkowitym procesie zagojenia. Zabieg pozwoli m.in:

  • zlikwidować problem z bezdechem i chrapaniem
  • poprawić wydolność organizmu
  • zwiększyć utlenienie organizmu
  • poprawić ogóle samopoczucie
  • zlikwidować bóle głowy
  • poprawić funkcje poznawcze

Wskazania do zabiegu plastyki podniebienia

Nasi lekarze specjaliści

dr Maciej Pietrzak

  • laryngologia
  • konsultacja laryngologiczna

Plastyka podniebienia - konsultacja przed zabiegiem

Plastyka podniebienia miękkiego jest skutecznym, ale nie jedynym sposobem na pozbycie się uciążliwego problemu. Dlatego przed przeprowadzeniem procedury konieczne jest skonsultowanie się z lekarzem. Na podstawie badania laryngolog oceni stan dróg oddechowych i wskaże najlepsze rozwiązanie. Uzyskanie pełnego obrazu klinicznego czasami wymaga przeprowadzenia za pomocą specjalistycznego sprzętu badania snu. Leczenie bezdechu sennego i chrapania może wymagać również innych działań. U pacjentów borykających się z uzależnieniami może być konieczne rzucenie palenia lub ograniczenie spożywania alkoholu. Jeśli objawy mają swoje źródło w zaburzeniach hormonalnych, takich jak u kobiet po menopauzie, warto skonsultować się z innymi specjalistami. Plastyka podniebienia miękkiego często wiąże się więc ze zmianami w stylu życia i nawykach

Plastyka podniebienia przebieg - Toruń

Plastyka podniebienia to bezkrwawy zabieg wykonywany w znieczuleniu miejscowym. Jest bezpiecznym i nieinwazyjnym zabiegiem wykonywanym ambulatoryjnie. Polega on na umieszczeniu elektrod w tkankach podniebienia miękkiego i przeprowadzeniu koagulacji tkanek bez naruszania ciągłości błony śluzowej. Podczas zabiegu dochodzi do wywołania jałowego zapalenia tkanek, a po pewnym czasie tworzy się blizna w tych obszarach, co usztywnia i skraca obszar podniebienia miękkiego. Nie wykonuje się żadnych cięć a usztywnienie tkanek podniebienia miękkiego daje dobre efekty w leczeniu chrapania.

Plastyka podniebienia Toruń - efekty

Najważniejszym i chyba najbardziej odczuwalnym efektem poddania się plastyce podniebienia jest ustąpienie chrapania. Wibracje zostają wyeliminowane, znika więc charakterystyczny dźwięk. Automatycznie poprawia się jakość snu i to nie tylko dla samego zainteresowanego, lecz także jego rodziny. Pacjent staje się lepiej dotleniony, wypoczęty, bardziej energiczny. Poprawia się praca serca.

Plastyka podniebienia Toruń - Dlaczego warto z nami?

Certyfikowani specjaliści

Zabiegi wykonywane są przez certyfikowanych lekarzy specjalistów, z dużym doświadczeniem

Brak kolejek

Wiemy, że godzinne oczekiwanie na wizytę i stanie w kolejkach to dodatkowy stres dla pacjenta

Kompleksowa troska o pacjenta

W naszej przychodni wykonujemy badania kompleksowo.

Profesjonalny sprzęt

Pracujemy na
nowoczesnych aparatach medycznych. 

Pełen zakres badań

U nas wykonać można pełny zakres badań.

 

Krótkie terminy

Wiemy jak ważne jest szybkie działanie w trosce o zdrowie pacjenta, dlatego ważne jest aby wizyta odbyła się jak najszybciej

Polecamy także

Badanie bezdechu sennego

Bezdech senny a dokładnie zespół obturacyjnego bezdechu sennego to schorzenie z którym boryka się coraz więcej Polaków. Wynika ono z nieprawidłowości w budowie górnych dróg oddechowych. W naszym Centrum Medycznym Doktor w Toruniu zajmujemy się leczeniem zaburzeń oddychania – nowoczesną aparaturą medyczną.  Zapraszamy do umawiania się na konsultację laryngologiczną.

Plastyka podniebienia Kujawsko-Pomorskie

W naszej przychodni DOKTOR w Toruniu wykonujemy zabieg plastyki podniebienia dla pacjentów nie tylko z Torunia, ale również z takich miejscowości jak: Ciechocinek, Kowal, Złotoria, Wielka Nieszawka, Przysiek, Górsk, Biskupice, Ostromecko, Chełmża, Gronowo, Czarnowo, Gostkowo, Bierzgłowo, Turzno, Świerczynki, Stary Toruń, Sławkowo, Rogowo, Piwnice, Lulkowo, Papowo Toruńskie, Grębocin, Gronowo, a także Bydgoszczy.