Testy wysiłkowe to jedno z badań, które można wykonać w naszej przychodni w Toruniu. Badanie na ruchomej bieżni wykonywane jest w naszym Centrum przez specjalistę kardiologa. Próba wysiłkowa pozwala na ocenę wydolności fizycznej pacjenta, daje możliwość określić czy występuje u niego choroba niedokrwienna serca. Pozwala także na ocenę stanu pacjenta dotkniętego zawałem serca. Zapraszamy serdecznie do zapisów na testy wysiłkowe w Toruniu.

Testy wysiłkowe Toruń prywatnie

Centrum Medyczne DOKTOR w Toruniu to kameralna placówka medyczna, która oferuje pomoc w ramach prywatnej praktyki lekarskiej. Pacjenci poza wizytami u specjalistów mogą również wykonać u nas szereg badań, w tym testy na ruchomej bieżni. EKG  wysiłkowe służy do zdiagnozowania zmian w ukrwieniu i czynności serca, które nie są widoczne podczas badania EKG spoczynkowego. W trakcie wysiłku dochodzi do zwiększenia zapotrzebowania serca na tlen i w przypadku niewydolności naczyń wieńcowych dochodzi do przejściowych stanów niedokrwienia mięśnia sercowego, co uwidacznia EKG. Aby wykonać badanie do klatki piersiowej, rąk i nóg pacjenta przyklejane są elektrody, a następnie pacjent chodzi na ruchomej bieżni. Aparat EKG monitoruje i zapisuje pracę serca.

Testy wysiłkowe - dla kogo?

Testy wysiłkowe EKG na bieżni ruchomej wykonywane są u nas przez specjalistę Kardiologa. Pozwalają na:

  • ocenę wydolności osób zdrowych, chorych i sportowców
  • diagnostykę choroby wieńcowej
  • kwalifikacja do angioplastyki wieńcowej i wszczepienia stentów
  • diagnostykę kołatań serca, arytmii i zaburzeń przewodzenia (bloków) serca
  • diagnostykę niewydolności serca
  • ocenę skuteczności leczenia nadciśnienia tętniczego
  • diagnostykę omdleń, zasłabnięć

Testy wysiłkowe - przebieg badania

W celu przeprowadzenia badania, na ciele pacjenta umieszczane są specjalne elektrody, które są połączone z urządzeniem monitorującym zapis EKG. Próba wysiłkowa odbywa się na ruchomej bieżni. W trakcie badania cyklicznie zwiększana jest prędkość urządzenia, a także kąt nachylenia taśmy. Tętno pacjenta podczas badania na bieżni jest nieustannie monitorowane. Testy wysiłkowe zostają zakończone wraz z osiągnięciem danej częstości akcji serca lub też wcześniej. Test można przerwać w każdym momencie, jeżeli wystąpią niepokojące objawy takie jak: ból w klatce piersiowej, zblednięcie, duszność, zawroty głowy, zaburzenia rytmu w zapisie EKG.

Kardiolodzy Toruń - nasz zespół

dr Dariusz Marcinowski

dr n. med. Janusz Mielcarek

Testy wysiłkowe Toruń - Dlaczego warto z nami?

Centrum Medyczne DOKTOR w Toruniu powstało z myślą o kompleksowym podejściu do pacjenta. Zależy nam aby w naszej przychodni pacjenci czuli, że trafili na najlepszych specjalistów, którzy stawiają trafione diagnozy i proponują skuteczne leczenie. Poza najlepszą opieką lekarską można u nas wykonać szereg badań pod okiem specjalistów oraz skorzystać z zabiegów w komorze hiperbarycznej.

Oddany personel

Zatrudniamy najlepszych lekarzy, którzy proponują skuteczne leczenie i stawiają na pełną diagnostykę.

Kameralna atmosfera

Naszą misją jest tworzenie przyjaznej i rodzinnej atmosfery tak aby każdy pacjent czuł się u nas wyjątkowo.

Placówka z myślą o osobach niepełnosprawnych

Od początku tworzyliśmy nasze miejsce z myślą o osobach niepełnosprawnych.

Łatwy dojazd

Dzięki zlokalizowaniu placówki w centrum miasta, dajemy możliwość każdemu pacjentowi na łatwe dotarcie do nas.

Testy wysiłkowe Toruń - Kujawsko-Pomorskie

Na testy wysiłkowe na ruchomej bieżni zapraszamy pacjentów z Torunia i okolic oraz z takich miejscowości jak: Ciechocinek, Kowal, Złotoria, Wielka Nieszawka, Przysiek, Górsk, Biskupice, Ostromecko, Chełmża, Gronowo, Czarnowo, Gostkowo, Bierzgłowo, Turzno, Świerczynki, Stary Toruń, Sławkowo, Rogowo, Piwnice, Lulkowo, Papowo Toruńskie, Grębocin, Gronow, a także Bydgoszczy i okolic.