Ultrasonografia pęcherza moczowego jest niezwykle ważnym narzędziem diagnostycznym w dziedzinie medycyny. Jest to nieinwazyjne i bezbolesne badanie, która umożliwia lekarzom ocenę stanu pęcherza moczowego oraz diagnozowanie różnych zaburzeń układu moczowego. Dzięki USG pęcherza moczowego możliwe jest skuteczne leczenie kamieni moczowych, guzów, infekcji oraz innych schorzeń układu moczowego. W Centrum Medycznym DOKTOR w Toruniu wykonujemy USG pęcherza moczowego prywatnie, bez skierowania. Zapraszamy do zapisów na badanie, poprzez kontakt telefoniczny.

 

USG pęcherza moczowego - wskazania do badania

USG pęcherza moczowego należy wykonać kiedy dokucza nam:

  • częstomocz
  • białkomocz
  • krwiomocz
  • bezmocz
  • częste oddawanie moczu w nocy
  • ból w trakcie oddawania moczu
  • trudności w oddawaniu moczu

 

Co wykrywa USG pęcherza moczowego?

Nasi lekarze specjaliści

dr Sławomir Kapelaty

  • USG – Pełen Zakres Badań
  • Radiologia

USG pęcherza moczowego Toruń - prywatnie

W naszych gabinetach możesz wykonać prywatnie badanie USG pęcherza moczowego. Badanie nie wymaga skierowania lekarskiego. Wybór prywatnej ultrasonografii pęcherza moczowego może być korzystny z wielu powodów. W przypadku prywatnej procedury pacjent może liczyć na indywidualne podejście i dyskrecję. Terminy USG pęcherza moczowego prywatnie są dostępne szybciej niż w przypadku publicznych placówek medycznych. Prywatna ultrasonografia pęcherza moczowego może być również bardziej komfortowa dla pacjenta, ponieważ może odbywać się w bardziej spokojnej atmosferze. Zapraszamy do umawiania się na badanie USG drogą telefoniczną w podanych na stronie godzinach.

Jak się przygotować do USG pęcherza moczowego?

Przed wykonaniem ultrasonografii pęcherza moczowego istnieje kilka czynności przygotowawczych, które należy podjąć. Przede wszystkim, ważne jest, aby wypełnić pęcherz moczem przed badaniem, aby umożliwić dokładną ocenę jego objętości oraz struktury. Zazwyczaj pacjentowi zaleca się wypicie określonej ilości płynów przed badaniem. Po wykonaniu badania z wypełnionym pęcherzem, lekarz, w zależności od schorzenia, może poprosić pacjenta o opróżnienie pęcherza i ponowne badanie USG aby stwierdzić ilość moczu jaka pozostała w pęcherzu.

Gabinety USG Toruń

Nasz gabinet USG w Toruniu jest wyposażony w wysokiej jakości sprzęt pozwalający na przeprowadzenie szerokiego zakresu badań USG. Dzięki czemu wykonasz u nas wiele badań Usg w jednym miejscu. Pracujemy na nowoczesnym, precyzyjnym aparacie medycznym. Nasi lekarze to specjaliści z wieloletnim stażem w zawodzie, z ogromnym doświadczeniem. W gabinetach zachowujemy wzmożone warunki bezpieczeństwa oraz zapewniamy pełen komfort w trakcie badania. Należy wcześniej umówić się na termin badania i odpowiednio się przygotować.

Gabinety USG Toruń - Dlaczego warto z nami?

Krótkie terminy

Wiemy jak ważne jest szybkie działanie w trosce o zdrowie pacjenta, dlatego ważne jest aby wizyta odbyła się jak najszybciej

Certyfikowani specjaliści

USG wykonywane jest przez certyfikowanych lekarzy specjalistów, z dużym doświadczeniem

Kompleksowa troska o pacjenta

W naszej przychodni wykonasz wszystkie badanie USG w jednym miejscu

Profesjonalny sprzęt

Pracujemy na bardzo
nowoczesnym ultrasonografie.

Brak kolejek

Wiemy, że godzinne oczekiwanie na wizytę i stanie w kolejkach to dodatkowy stres dla pacjenta

Pełen zakres badań

U nas wykonać można  USG jamy brzusznej, tarczycy, piersi, prostaty, jąder, węzłów chłonnych, tkanek miękkich.

 

Polecamy także

USG nerek w Toruniu, można wykonać w naszej placówce medycznej DOKTOR. Badanie jest składową USG jamy brzusznej. Jest bardzo pomocne w diagnostyce i leczeniu chorób układu moczowego. USG nerek jest cennym i istotnym badaniem dla nefrologów, a także dla urologów.

USG pęcherza moczowego Kujawsko-Pomorskie

W naszej przychodni DOKTOR w Toruniu wykonujemy badanie USG pęcherza moczowego dla pacjentów nie tylko z Torunia, ale również z takich miejscowości jak: Ciechocinek, Kowal, Złotoria, Wielka Nieszawka, Przysiek, Górsk, Biskupice, Ostromecko, Chełmża, Gronowo, Czarnowo, Gostkowo, Bierzgłowo, Turzno, Świerczynki, Stary Toruń, Sławkowo, Rogowo, Piwnice, Lulkowo, Papowo Toruńskie, Grębocin, Gronowo, a także Bydgoszczy i okolic.