Usg bioderk w Toruniu, czyli preluksacja, to jedno z ważniejszych badań, które wykonujemy u nowo narodzonego dziecka. USG stawów biodrowych u malucha, przeprowadzamy w trosce o jego zdrowie. Dlaczego to takie ważne? – otóż stan stawów biodrowych ma ogromny wpływ na naukę chodzenia małego człowieka, a także na jego rozwój motoryczny. Samo badanie wykonywane jest aby stwierdzić, czy głowa kości udowej prawidłowo spoczywa w panewce biodrowej. Badanie, wykonane we wczesnym etapie, pozwala wykryć wszelkie nieprawidłowości. W następstwie, daje możliwość wprowadzenia ewentualnych ćwiczeń, które korygują i wzmacniają stan stawów biodrowych. Badanie należy wykonać kilkakrotnie. W naszej przychodni, badanie USG bioderek wykonuje Pani doktor Maja Strześniewska. Lekarz z ogromnym doświadczeniem i świetnym podejściem do dzieci. Zapraszamy do kontaktu, w celu umówienia terminu badania.

USG bioderek kiedy?

Bardzo często młodzi rodzice pytają – kiedy wykonać USG bioderek? Według najnowszych zaleceń, USG bioder u dzieci należy wykonać u każdego dziecka, nie później niż przed ukończeniem 12. tygodnia życia. Pamiętajmy, że dla pełnej profilaktyki badanie należy je wykonać trzy razy. Jeśli w rodzinie (rodzeństwo lub rodzice) występowała dysplazja stawów biodrowych, badanie USG bioderek powinno mieć miejsce zaraz po urodzeniu.

Nasi lekarze specjaliści

dr Sławomir Kapelaty

  • USG – Pełen Zakres Badań
  • Radiologia

dr Maja Strześniewska

  • USG Dziecięce
  • Radiologia
  • USG – Pełen Zakres Badań

Usg bioderek Toruń prywatnie

W naszych gabinetach możesz wykonać prywatnie szereg badań Usg. Prowadzimy pełną diagnostykę ultrasonograficzną. Nasi ultrasonografiści zajmują się wykonywaniem badań USG bioderek, jamy brzusznej, piersi, tarczycy oraz wiele innych. Chętnie zawsze odpowiedzą na wszelkie nurtujące pytania. Udzielą wskazówek jak się przygotować do badania USG oraz wyjaśnią jak będzie wyglądał sam przebieg badania. Zapraszamy do umawiania się na badanie Usg drogą telefoniczną w podanych na stronie godzinach.

USG bioderek - jak wygląda?

Należy podkreślić, że USG bioderek dziecka jest w 100% bardzo bezpiecznym i bezinwazyjnym badaniem, które nie sprawia dziecku żadnego bólu ani dyskomfortu. Badanie jest wykonywane za pomocą ultrasonografu. Przed badaniem należy odsłonić dziecku brzuch i zdjąć pieluszkę. Dziecko jest układane w pozycji leżącej na plecach, lub też na boku. Następnie zostaje rozprowadzony żel w okolicach bioder dziecka. Przy użyciu głowicy ultrasonografu, która jest przykładana do bioder, monitorowany jest przebieg badania. Ultrasonograf wykorzystuje fale ultradźwiękowe, które są całkowicie bezpieczne i nie wytwarzają negatywnego wpływu na funkcjonowanie organizmu. Samo badanie trwa dosłownie kilka minut. Lekarz ocenia w trakcie badania stan stawów biodrowych niemowlęcia. Wyrycie nieprawidłowości na wczesnym etapie, pozwala na całkowite wyleczenie. Można również umówić się na badanie ortopedyczne, aby sprawdzić czy dziecko nie ma objawów niestabilności i ograniczeń w odwodzeniu nóżek i czy są mają one taką samą długość

USG bioderek jak się przygotować?

Do USG bioderek nie jest wymagane specjalne przygotowanie. Można wcześniej nakarmić dziecko i napoć, tak by zaspokoić przed badaniem wszelkie potrzeby maleństwa. Wiadomo że, na nową sytuacje, jaką jest badanie maluch może reagować nerwowo.
Z pewnością samo badanie ułatwi również, ubranie dziecka w wygodny i luźny strój, który pozwoli na szybkie i sprawne rozebranie dziecka przed badaniem. Warto mieć ze sobą pieluszkę na której będzie można swobodnie ułożyć dziecko do badania. Jeśli dziecko jest wyjątkowo ruchliwe, możliwe, że będzie potrzebna pomoc rodzica, który będzie musiał przytrzymać dziecko, w celu wykonania badania. Bezpośrednio po zakończeniu badania, otrzymuje się wynik.

USG bioderek noworodka - wskazania

Według lekrzy specjalistów, wskazanimi do wykonania badania USG bioder są:

  • różnice w długości nóżek dziecka
  • opór w momencie poruszania dolną kończyną
  • niesymetryczne oraz nienaturalne ułożenie nóżek
  • objaw Ortolaniego – objawiający się przeskakiwaniem bioderka. Objaw ten jest łatwy do zaobserwowanie, kładąc dziecko tyłem na plecach i naciskając na zgięte uda przy maksymalnym ich odwodzeniu. Objawem który powinien nas niepokoić, jest przeskakiwanie głowy kości udowej.
  • objaw Barlowa, czyli wyważenie stawu. Objaw szczególnie widoczny, gdy kładziemy dziecko na plecach i wykonujmy odwodzenie uda z jednoczesną rotacją na zewnątrz. W tym przypadku, powinno nas niepokoić przemieszczanie się główki kości udowej poza panewkę stawu biodrowego i jej powrót do panewki.

Gabinety USG Toruń

Nasz gabinet Usg w Toruniu jest wyposażony w wysokiej jakości sprzęt pozwalający na przeprowadzenie szerokiego zakresu badań USG. Dzięki czemu wykonasz u nas wiele badań Usg w jednym miejscu. Pracujemy na nowoczesnym, precyzyjnym aparacie marki LOGIQ General Electric.
Nasi lekarze to specjaliści z wieloletnim stażem w zawodzie, z ogromnym doświadczeniem. W gabinetach z uwagi na zaistniałą sytuację zachowujemy wzmożone warunki bezpieczeństwa oraz zapewniamy pełen komfort w trakcie badania. Należy wcześniej umówić się na termin badania i odpowiednio się przygotować.

USG piersi

Podstawowe badanie wykonywane w ramach profilaktyki nowotworu piersi, pozwalające wykryć zmiany, które nie są jeszcze wyczuwalne. 

USG Jamy brzusznej

Badanie daje możliwość oceny stanu wątroby, pęcherzyka żółciowego i dróg żółciowych, trzustki, śledziony, nerek, nadnerczy.

USG tarczycy

Badanie USG tarczycy pokazuje wymiary, kształt i objętość tarczycy i przytarczyc oraz ewentualne nieprawidłowości w ich budowi

Gabinety USG Toruń - Dlaczego warto z nami?

Pełen zakres badań

U nas wykonać można  USG jamy brzusznej, tarczycy, piersi, prostaty, jąder, węzłów chłonnych, tkanek miękkich.

 

Certyfikowani specjaliści

USG wykonywane jest przez certyfikowanych lekarzy specjalistów, z dużym doświadczeniem

Profesjonalny sprzęt

Pracujemy na bardzo
nowoczesnym ultrasonografie LOGIQ General Electric

Brak kolejek

Wiemy, że godzinne oczekiwanie na wizytę i stanie w kolejkach to dodatkowy stres dla pacjenta

Krótkie terminy

Wiemy jak ważne jest szybkie działanie w trosce o zdrowie pacjenta, dlatego ważne jest aby wizyta odbyła się jak najszybciej

Kompleksowa troska o pacjenta

W naszej przychodni wykonasz wszystkie badanie USG w jednym miejscu

Polecamy także

USG jamy brusznej

W naszej przychodni prowadzimy pełen zakres badań ultrasonograficznych, w tym badanie jamy brzusznej. Zadzwoń do nas, umów swój termin i dowiedz się jak przygotować się do badania. 

USG bioderek Toruń - cena

W naszej przychodni Doktor badanie USG bioderek wykonujemy prywatnie. Badanie nie wymaga skierowania lekarskiego. Prowadzimy pełną diagnostykę ultrasonograficzną. Drogą telefoniczną udzielamy wszelkich informacji odnośnie kosztu badania, oraz zapisujemy na termin. Podpowiadamy jak przygotować się do badania, oraz jak wygląda samo badanie. Zapraszamy do kontaktu.

USG bioderek Kujawsko-Pomorskie

Wykonujemy pełen zakres badań USG dla pacjentów nie tylko z Torunia, ale również z takich miejscowości jak: Ciechocinek, Kowal, Złotoria, Wielka Nieszawka, Przysiek, Górsk, Biskupice, Ostromecko, Chełmża, Gronowo, Czarnowo, Gostkowo, Bierzgłowo, Turzno, Świerczynki, Stary Toruń, Sławkowo, Rogowo, Piwnice, Lulkowo, Papowo Toruńskie, Grębocin, Gronowo.